Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka Vakarams pareiškė, kad nereikėtų bandyti kalbėtis su Minsku iš jėgos pozicijų, taip pat pabrėžė, kad niekas nesijaus blogai dėl Minsko draugystės su Maskva.

“Esame taikūs žmonės, bet net nemėginkite su mumis kalbėtis iš jėgos pozicijų”, — pareiškė Lukašenka Minske per vainikų padėjimo ceremoniją prie Pergalės monumento.

Jis pridūrė, kad Vakarų svajonės “įvaryti slavus į naują vergiją, kurią jūs vadinate globalizmu, yra neįgyvendinamos”. Šalies vadovė pabrėžė, kad Baltarusija vis dar stovi kaip nesugriaunama Bresto tvirtovė bet kokio priešo kelyje.

“Nuo neteisėtų sankcijų ir apribojimų jūs, eiliniai europiečiai ir amerikiečiai, patirsite daugiau žalos nei mes. Jūs jau tai pajutote, bet tai tik pradžia… Visi bandymai mus pasmaugti tik daro mus stipresnius ir įkvepia kitus. Nes į baltarusius, rusus, kurie vėl kovoja su šiuo pasauliniu blogiu, žiūri milijardai žmonių. Kinija, Indija, Lotynų Amerikos šalys, Afrika, arabų valstybės. Visi pavargo nuo Amerikos smaugimo”, — pabrėžė Lukašenka.

Jis pridūrė, kad dauguma planetos gyventojų pasisako už naują, teisingą pasaulį be diskriminacijos ir sankcijų, kuriame visos tautos yra laisvos ir lygios, o klausimai ir problemos sprendžiamos dialogu. Lukašenka pažymėjo, kad Vakarų šalys agresiją vykdo vadovaudamosi žmogaus teisių išsaugojimo šūkiais, nenori pripažinti, kad milijardai žmonių šimtmečius gyvena pagal savo įstatymus, nori susilpninti kitaip gyvenančius ir mąstančius, sukurti pasaulį pagal savo atvaizdą.

Lukašenka paragino Vakarų politikus nutraukti besmegenišką, kvailą politiką. “Atsisakykite jos, kol nevėlu. Pripažinkite jau pagaliau mūsų teisę patiems nuspręsti, kaip draugauti su mūsų Rusija, su mūsų Ukraina. Draugauti ne prieš jus. Iš tokios draugystės nebus jokios žalos nei Lenkijai, nei Lietuva, nei Latvija, nei Vokietija ir Prancūzija. Visi iš tos draugystės turės tik naudos. Tai liečia žaliavų, energijos resursų tiekimą, prekių tranzitą — kitų kelių, trumpesnių ir patikimesnių, nėra, nes esame kaimynai, kurių nepasirenka, jie yra iš Dievo. Pasaulis, kuriame gerbiami visų interesus, yra patikimesnis nei momentiniai sprendimai dėl stojimo į NATO”, — pasakė jis.

Tuo pat metu Lukašenka pareiškė ceremonijoje nematantis Vakarų ambasadorių, kurie ankstesniais metais dalyvavo panašiuose atminimo renginiuose. Kodėl jie neatėjo melstis ir atgailauti? Štai jūsų veidas, jūsų vidus. Tada jūs žaidėte su mumis”, — pasakė jis.

SN inf.

Patiko? Pasidalinkite!