Patiko? Pasidalinkite!

Pristatome dar vieną Žemaitijos stebuklų – Lūksto ežerą.

Tai ežeras Žemaitijoje, Telšių rajono teritorijoje, 2 km į pietvakarius nuo Varnių, Varnių regioniniame parke. Tai antrasis pagal dydį Žemaitijos ežeras, unikalus tuo, kad jame randama gintaro.

Gintaro randama ne tik šiaurinėje smėlėtoje ežero pakrantėje, Gintarų įlankoje, bet ir Debesnų pelkėje, prie Varnių, Didžiojo Palūksčio ir Gintalų durpingoje žemėje – čia kadaise tyvuliavo senojo Lūksto vandenys. Šie lyg ir skiriasi nuo tų, kuriuos švarius, gal nuo sūraus vandens, pajūryje aptinkame. Šie kitokio glūdinimo, lyg apdūlėję, dažniausiai tamsūs.

Susijęs vaizdas

Gintarų daugiausia pasitaiko vienoje seklioje įlankoje, ieškoti reikia po audros, kai pučia iš pietų ar pietvakarių; daugiau jų išmeta ežeras pavasarį po ledo nuvartymo, ypač kai tas į įlanką vėjo subrukamas. Iš kantraus, nepailstamo ieškojimo tie trupinėliai. Ties Kulevičiaus sodyba gintarų randama dažnai, ypač pavasarį, kai ledų likučius pietvakarių vėjas sustumia į seklumą.

Lūksto ežero poilsiavietėje kasmet vyksta tarptautiniai festivaliai „Bliuzo naktys“ ir „Kilkim žaibu“, ten taip pat veikia poilsio kompleksas „Lūkstas Rest Park“.

Susijęs vaizdas

Lūksto ežeras puiki vieta norintiems maloniai praleisti laisvalaikį, pasimėgauti vandens pramogomis. Ežeras nėra gilus, todėl jis tinkamas šeimoms su mažais vaikais, nes norint pasiekti vandens gylį iki kaklo, teks nubristi keliasdešimt metrų.

Prie ežero teikiamos ir kitos paslaugos, kaip vandens dviračių nuoma, valčių nuoma ir žinoma nakvynė.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!