Gamta sukūrė žmogui nuostabių kampelių. Jie gali džiuginti kartų kartas, jei žmogus sugebės tausoti, saugoti, nenuniokoti gautos dovanos. Kuršių nerija – Lietuvos perlas, kurį itin reikia saugoti. Jei jis bus perkrautas automobiliais – žala greitai taps akivaizdi. Malonią pramogą turizmo mėgėjams žada gamtai palankus laivas Forelle.
Jame telpa aštuoniasdešimt keleivių. Galime paskaičiuoti, kiek reikėtų automobilių tokiam skaičiui turistų. Keliaujant automobiliu, nepajustume, jūros vėjo, bangų supimo ir kad esame pajūrio gyventojai. Kelionė laivu įkvepia meilę jūrai ir tada patirti įspūdžiai neleis abejingai žiūrėti į jūros, Marių ekologines problemas. Apie jas ir kalbėjomės su laivo Forrelle vadovu Mariumi Petrošiumi.
Kaip jums laivo Forrelle vadovui svarbu prisidėti prie ekologijos?
Kaip ir daugeliui iš mūsų ekologija šiomis dienomis vienas ir labiausiai keliančių nerimą klausimų, jeigu prieš dešimtmetį ekologiškas gyvenimas buvo mada, tai dabar tai tampa svarbu daugeliui, nes tai veikia kiekvieną iš mūsų, dėl atsirandančių alergijų ir kitų įvairių civilizacijos ligų, dažniausiai kalta žmogaus neatsakinga veikla, tik kartu tausodami gamtą, galime gyventi sveikesnį ir kokybiškesnį gyvenimą.
Ekologija šiomis dienomis bene svarbiausias klausimas, kodėl verta keliauti į Juodkrantę ekologiškai?
Juodkrantė įsikūrusi Kuršių Nerijos nacionaliniame parke, tai vienas gražiausių ir unikaliausių parkų ne tik Lietuvoje bet pasaulyje, apkraudami šį parką automobiliais, aliname ir netausojame šio nuostabaus krašto, vasaros metu iš Klaipėdos keliantys automobilius keltai vos spėja suktis, susidaro didelės automobilių spūstys pačiame Klaipėdos mieste, įvažiuojant į keltą, ir grįžtant iš Neringos. Laivu Forelle vienu metu gali plaukti iki 80 keleivių, jeigu vidutiniškai skaičiuotumėme 3 keleivius automobilyje susidarytų net 25 lengvieji automobiliai, tai būtų nemažas CO2 kiekis, išskiriamas Kuršių nerijoje, nors laivas Forelle skaičiuoja 85 metus, tai nėra taršus laivas, visi varikliai modernizuoti, tad laivas ekologija neatsilieka nuo naujai pastatytų laivų.
Ką šiais metais naujo žadate keleiviams?
Juodkrantėje šiais metais pasiūlysime naują maršrutą Juodkrantė – mirusios kopos – Juodkrantė, tai unikali ekskursija, kuri paliks įspūdį kiekvienam, keliaujančiajam šia kryptimi.
Neringos kraštas vadinamas šalies perlu kaip dar be ekologijos galima jį tausoti?
Neringos kraštą galėtumėme tausoti, palikdami automobilius Klaipėdoje, ar bet kurioj kitoje vietoje, kur tik kelia vandens transportas, tai ir Minijos kaime esantis keleivinis keltas, Drevernos uostelyje tai pat kelia keleivius į Kuršių nerija, turime nuostabius dviračių takus, tad čiupkime dviratį ir su visa šeima, norėdami pamatyti šį nuostabų gamtos kampelį, kelkimės su laivais.
Ką įdomaus galima pamatyti Juodkrantėje?
Juodkrantėje tikrai yra ką pamatyt- tai netoli esančios mirusios kopos, kurios paliks įspūdį kiekvienam, Raganų kalnas, Gintaro įlanka, Liudviko Rėzos kultūros centras, vietinė bažnyčia, pastatyta XIX amžiaus pabaigoje, smėlio skulptūros, tad čia ras ką veikti kiekvienas.
Mindaugas Jonušas
Teisingai, į Kuršių Neriją automobiliais nereikia važinėti. Nesvarbu gyveni ten, ar tik atostogas leidi. Tai unikalus gamtos kampelis – pėstute, dviračiu ar riedučiais… Nuvykti galima visur.
Autobusai dar yra.
kur gyvena Lietuvos Baltasykniai papuasai. Galetu ir Metro is Vilniaus i Nida vazineti – su Vagonu-Restoranu pilnu Vedaru ir Cepelinu