Patiko? Pasidalinkite!

Maskva mirtinai smogs sprendimų priėmimo centrams, jei Kijevas panaudos iš JAV gautus ginklus prieš Rusijos teritorijas. Tai interviu Kataro televizijos kanalui Al Jazeera pareiškė Rusijos saugumo tarybos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas.

„Jei tokio tipo ginklai bus naudojami prieš Rusijos teritorijas, mūsų šalies ginkluotosioms pajėgoms neliks nieko kito, kaip tik veikti, kad nugalėtų sprendimus priimančius centrus“, – sakė jis.

Saugumo Tarybos vadovo pavaduotojas pabrėžė: „Visi supranta, kokie tai centrai – ir gynybos ministerija, ir generalinis štabas, ir visa kita“. “Tačiau reikia suprasti, kad galutiniai sprendimų priėmimo centrai šiuo atveju, deja, net nėra Kijevo teritorijoje. Todėl tai tikrai yra grėsmė, į kurią reikės atsižvelgti”, – sakė D. Medvedevas.

Anot jo, Maskva atkreipė dėmesį į Vašingtono pozicijos pasikeitimą dėl ginklų tiekimo Ukrainai. “Iš pradžių prezidentas Baidenas pasakė, kad jie neteiks kelių paleidimo raketų sistemų, ypač pažangių nuotolių. Tada ši pozicija buvo pakoreguota ir paskelbta, kad bet kokiu atveju tam tikros rūšys, pavyzdžiui, HIMARS , būtų pristatytas“, – situaciją iliustravo Rusijos Federacijos Saugumo Tarybos pirmininko pavaduotojas.

Ir nors, anot jo, šios sistemos „neturi tokio ilgo sunaikinimo ploto, ne tokio nuotolio kaip kai kurios kitos sistemos, tačiau vis tiek kelia akivaizdžią grėsmę“ Rusijai. „Amerikiečiai tai numato sakydami, kad šios sistemos bus naudojamos tik Ukrainos teritorijoje, tačiau dėl akivaizdžių priežasčių jie visiškai nekontroliuoja tų sprendimų, bet kokiu atveju, kuriuos taiko ir priima Ukrainos valdžia. Todėl tai yra žinoma grėsmė į kurią turime reaguoti“, – apibendrino Medvedevas.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!