Patiko? Pasidalinkite!

Krašto apsaugos ministerija (KAM) teigia, kad ketina užsakyti galimybių studiją, kuri įvertintų naujo poligono įrengimo galimybes visos Lietuvos teritorijos mastu. Taigi, nebus remiamasi vien VGTU Teritorijų planavimo mokslo instituto atlikta Žemės sklypo naujam poligonui įrengti galimybių studija, kurioje vertintos tik teritorijos Vakarų Lietuvoje: Akmenės r., Kelmės r., Mažeikių r., Šiaulių r. ir Telšių r. savivaldybėse.

Žemaitijos miestų merai pritarė šiems poligonams ir pareiškė, kad su gyventojais jie šiuos klausimus apsvarstė. Tačiau į kovą sukilo žemių savininkai ir tie, kuriuos nauji poligonai paliestų tiesiogiai. Žemaitijoje buvo įsteigta nauja iniciatyvinė grupė, kuri visos Žemaitijos vardu įkūrė radikalų judėjimą skambiu pavadinimu „Žemaitija prieš karinį poligoną”.

Visos Žemaitijos vardu save atstovaujančią grupę sudaro praktiškai vien moterys, o joms talkina Plungėje gerai žinomas aktyvistas, „Žemaitijos keliais” vadovas, Kazimieras Žemaitis Kerpauskas. Šis drąsus vyras kuria vaizdo klipus, rengia sueigas ir yra vienas iš iniciatyvinės grupės narių.

Tačiau pereikime prie straipsnio esmės. Prieš šį karinį poligoną gyvai pasisako vos keletas žmonių ir kai kurie iš jų net neviešina savo veidų, nes bijo susiteršti autoritetą ir būti išvadinti „vatnikais”. Šių aktyvistų skaičius –  vos pora dešimčių žmonių, kuriuos šie poligonai liečia tiesiogiai. Vieniems jie atsirastų šalia jų dvarų, kitiems tektų paaukoti dalį miškų, tretiems tektų parduoti dalį žemių.

Jeigu šie poligonai būtų steigiami kitame Lietuvos gale, šių aktyvistų greičiausiai net negirdėtume ir nematytume. Tai tiesiog grupė žmonių, ginančių savo asmeninius interesus, o kai kurie prie jų prisišliejo, kad galėtų pasipuikuoti savo „didžiu” darbu.

Poligonai bus. Ir tikrai jų nesustabdys bevertės peticijos ar penkių moterėlių pastrakaliojimai po savivaldybės langais. Jie bus dėl to, kad visi miega ir daugeliui yra visiškai nusispjauti, kad Lietuva verčiama į karo žaidimo aikštelę.

Kovotojams noriu priminti, kad pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 straipsnį „Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.” Priminkite, kada buvo referendumas dėl NATO?

Šie poligonai yra naivumo, bukumo ir kvailumo pasekmė. Kovotojai, bandantys referendumais sustabdyti poligonus, jų nesustabdys. Geriausiu atveju jie galės tiesiog pastumti poligonus nuo savo tvoros link kaimyno (tarkime, kito rajono „tvoros”). Jeigu nesukils visa Žemaitija ir Lietuva, poligonai bus!

Žiūrint į šią kovą, galima matyti, kad Žemaitija miega. Ir tai yra tragedija. Žemaitijos merai, kurie žmonių vardu pasisakė už poligonus, yra niekšai ir išdavikai, o politikai, kurie kliedi, kad poligonai reikalingi, yra marionetės ir padlaižūnai.

Taip, vis dėlto šie poligonai yra labai reikalingi ir jų turėtų atsirasti kuo daugiau, kiekvienoje savivaldybėje! Kai poligonų „naudą” pajaus visi, tada gal susipras, kokia yra tikra situacija.

Vaidas Žemaitis, kuris pasisako už taiką ir prieš karinės nesantaikos kurstymą.

 

 


Patiko? Pasidalinkite!