Patiko? Pasidalinkite!

Pagal JAV įstatymus už kiekvienus įkalinimo metus nuteistajam turi būti išmokėta iki 50 tūkst. dolerių kompensacija

Amerikietis daugiau kaip 40 metų praleido kalėjime, bet vėliau buvo išteisintas, tačiau kompensacijos negavo, praneša portalas The Black Detour.

1976 metais Floridos gyventojas Klifordas Villiamsas ir jo sūnėnas Neitanas Mejersas buvo nuteisti  kalėti iki gyvos galvos už  Džeksonvilio gyventojos nužudymą bei už bandymą nužudyti jos draugę.

Jie abu praleido kalėjime 43 metus. 2019 metais jie buvo pripažinti nekaltais ir paleisti.Floridos valstijos įstatymas numato tiems, kurie buvo įkalinti, bet vėliau buvo reabilituoti, kompensacijas – 50 tūkst. dolerių už kiekvienus neteisėto įkalinimo metus.

Tuo pačiu metu yra niuansas — kompensacija netaikoma žmonėms, kurie anksčiau buvo nuteisti. Mejersas turi teisę į kompensaciją, o Villiamsas anksčiau buvo teistas du kartus.Sausio mėn. Civilinio proceso rūmų pakomitetis surengė svarstymus, kur buvo išnagrinėtas šis atvejis, ir vieningai pritarta Villiamsui sumokėti kompensaciją.

Buvusiam kaliniui, kuriam sukako 77 metai, turi būti sumokėta 2,5 milijono dolerių — dabar jis nuvyko į Talahasio sostinę reikalauti jos iš valdžios. Anksčiau JAV Nevados valstijos gyventoja gavo trijų milijonų dolerių kompensaciją už tai, kad praleido kalėjime 35 metus už nusikaltimą, kurio nepadarė.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!