Patiko? Pasidalinkite!

Norvegijos specialistai tiria 23 žmonių mirčių priežastis po to, kai jie buvo paskiepyti “Pfizer” vakcina nuo koronaviruso, – pranešė Norvegijos vaistų agentūra (legemiddelverket.no).

Pranešta apie 23 mirtis, susijusias su vakcinacija. Kol kas iš jų buvo ištirta 13. Pranešime rašoma, kad vakcinos šalutinis poveikis gali paskatinti rimtesnę vyresnio amžiaus žmonių ligų eigą.

Kaip pažymėta agentūros pranešime, kiekvienas toks atvejis yra kruopščiai tiriamas. Nacionalinis sveikatos institutas šiek tiek pakeitė vyresnių pacientų, sergančių sunkia liga, skiepijimo rekomendacijas.

Norvegijoje “Pfizer” vakcina nuo koronaviruso žmonės pradėjo skiepytis gruodžio 27 dieną. Pirmieji buvo paskiepyti Oslo slaugos namų gyventojai. Šiuo metu Norvegijoje paskiepyta daugiau nei 25 tūkstančiai žmonių.

Kaip pažymėjo “NRK” televizijos kompanija, visos mirtys užregistruotos tarp vyresnių nei 80 metų žmonių, kurie turėjo sveikatos sutrikimų.

“Šie atvejai nėra mums ypač keliantys nerimą. Akivaizdu, kad ši vakcina turi labai mažą rizikos veiksnį, o išimtys yra senyvo amžiaus pacientai, kurių sveikatos būklė prasta”, — teigia “NRK” agentūros atstovas Steinaras Madsenas.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!