Patiko? Pasidalinkite!

Kinija patvirtino trijų naujo tipo koronaviruso vakcinų, sukurtų šalyje, klinikinius tyrimus

Antradienį spaudos konferencijoje apie tai pranešė Kinijos mokslo ir technologijos ministerijos Mokslo ir technologijų plėtros departamento vadovas Wu Yuanbinas, praneša naujienų agentūra RIA Novosti.

„Šiuo metu trys vakcinos jau yra patvirtintos klinikiniais tyrimais, tarp jų pirmosios buvo patvirtintos vakcinos, kurių pagrindą sudaro adenovirusinis vektorius, jas sukūrė akademiko Cheno Wei komanda”, — teigė Wu Yuanbinas.

Anot jo, pirmasis šios vakcinos klinikinių tyrimų etapas jau buvo baigtas. Balandžio 9 dieną akademiko Cheno Wei komanda jau pradėjo rinkti savanorius antrajam etapui. Jo teigimu, „tai yra pirmoji pasaulyje vakcina nuo COVID-19, jau pasiekusi antrą klinikinių tyrimų etapą”.

„Balandžio 12 dieną Valstybinė maisto ir vaistų administracija patvirtino inaktyvuotos vakcinos klinikinių tyrimų, kuriuos kartu sukūrė Kinijos mokslų akademijos Uhano virusologijos institutas ir Uhano biologinių produktų institutas, pradžią”, — sakė jis.

Anot valdininko, Pekine įsikūrusi bendrovė „Sinovac Research & Development Co” pirmadienį taip pat gavo leidimą atlikti klinikinius inaktyvuotos vakcinos tyrimus iš COVID-19.

Kovo viduryje prasidėjo pirmosios Kinijoje sukurtos vakcinos nuo naujo tipo koronaviruso klinikiniai tyrimai, juose dalyvavo 108 savanoriai, kurie buvo suskirstyti į 3 grupes po 36 žmones.

Pirmajai savanorių grupei buvo paskirta maža vakcinos dozė, antrajai — vidutinė, trečiajai — didelė. Pirmojo bandymo etapo rezultatai dar nežinomi. Klinikiniai šios vakcinos tyrimai vyks 2020 metų kovo 16–gruodžio 31 dienomis.

Po koronaviruso protrūkio Kinijoje reikėjo kuo greičiau pradėti kurti vakciną, vietiniai mokslininkai ir specializuotos kompanijos ne koncentravosi tik į vienos rūšies vakcinas, o pradėjo tirti iš karto penkias: rekombinantinę subvienetinę vakciną, inaktyvuotą vakciną, vakciną, pagrįstą adenovirusiniu vektoriumi, nukleino rūgščių vakciną ir susilpnintą gripo vakciną.

Anot vyriausiojo Kinijos Liaudies Respublikos epidemiologo Zhong Nanshano, sparčiausiai šalyje vystosi vakcinos, kurių pagrindą sudaro adenovirusinis vektorius ir inaktyvuota vakcina.

Jis taip pat pažymėjo, kad paprastai po klinikinių tyrimų reikia stebėti tam tikrą laiką tyrimuose dalyvavusius savanorius, dažniausiai tai trunka nuo vienerių iki dvejų metų, tačiau atsižvelgiant į COVID-19 plitimo greitį ir mastą, jei veiksminga, vakcina gali būti pateikiama į rinką greičiau nei įprastai.

RIA Novosti inf.


Patiko? Pasidalinkite!