Patiko? Pasidalinkite!

JAV mokslininkai atlikdami eksperimentą su laboratorinėmis pelėmis, jas suskirstė į dvi grupes — „senas” (20 mėnesių, o tai prilygsta 60–70 žmogaus gyvenimo metų) ir „jaunas” (3–4 mėnesių, 20–30 metų) — ir sumontavo joms bėgimo ratą

JAV Stanfordo universiteto medicinos mokyklos tyrėjai padarė išvadą, kad mankšta padeda atstatyti raumenų audinius ir pailginti gyvenimą. Mokslininkų darbai paskelbti žurnale „Nature Metabolism”.

Jūs pasakysite, kad tai nieko naujo? Taip, tai nieko naujo, tai tiesiog priminimas.

Jie atliko eksperimentus su laboratorinėmis pelėmis. Mokslininkai atliko eksperimentus su laboratorinėmis pelėmis ir suskirstė graužikus į dvi grupes — „senus” (20 mėnesių, o tai prilygsta 60–70 žmogaus gyvenimo metų) ir „jaunus” (3–4 mėnesių, 20–30 metų) — ir sumontavo jiems bėgimo ratą. Pagyvenusios pelės per naktį nubėgdavo vidutiniškai apie penkis kilometrus, o jaunos — iki dešimties. Tyrimas parodė, kad pratimai buvo veiksmingi tik vyresnio amžiaus pelėms.

Jų raumenys buvo geresni nei jaunesnių pelių. Jaunesnio amžiaus grupėje mokslininkai tokio poveikio neužfiksavo.Eksperimento autoriai šį rezultatą siejo su raumenų kamieninių ląstelių atjaunėjimu. Jos aktyviai gydo pažeistus audinius, tačiau su amžiumi praranda kai kurias savo funkcijas.

Be to, pažymima, kad mokslininkai sugebėjo išprovokuoti audinių atjauninimo procesą padidindami signalinės molekulės — ciklino D1, kuris aktyvina kamienines ląsteles, reaguodamas į raumenų skaidulų pažeidimą, raišką.Remdamiesi tuo, tyrėjai pasiūlė, kad ateityje ciklinas D1 gali būti naudojamas vaistuose, kurie gali padidinti audinių regeneraciją be fizinio krūvio.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!