Patiko? Pasidalinkite!

2019.09.11  “Būkime vieningi”. Algirdas Paleckis parašė naują laišką EP narei iš Latvijos. Paleckis laiške tvirtina, kad šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje vyks slaptas teismo procesas.

Algirdas Paleckis parašė Europos Parlamento narei iš Latvijos Tatjanai Ždanokai laišką, kuriame paaiškino, kodėl jis laikomas kalėjime. Ždanoka laišku pasidalino savo Facebook paskyroje.

Ji pažodžiui pacitavo Paleckio laišką, kuriame jis teigia, kad visa jo byla susieta su jo ryšiais su rusais. “Norėčiau, kad jūs ir toliau pasakytumėte tiesą apie mano “bylą”. O ji paprasta: tai kerštas už tai, kad domėjausi Sausio 13-osios byla ir domiuosi iki šiol.

Ir už mano bendravimą su rusais. Tai viskas. Jei Sausio 13-oji yra tabu, tada tegul tai paskelbs. Jei rusai raupsuotieji — tegul ir tai paskelbia”, — rašo Paleckis. Tačiau, anot jo, jis turi teisę domėtis viskuo, nes yra profesionalus žurnalistas. Be to, politikas atkreipia dėmesį į tai, kad šiuo metu Lietuvos Seime vyksta Irinos Rozovos persekiojimas. Pasak jo, tai daroma irgi “vien dėl ryšių su rusais, su deputatais iš stačiatikių šalių”.

Paleckis teigia, kad teismas prieš jį vyks “už uždarų durų”, teisėsauga planuoja “prisidengti valstybės paslaptimi”, nes viešame posėdyje viskas būtų labai aišku.”Taigi tokiais “pagrindais”, kaip mano atveju, tampa įmanoma nuteisti 7-10 metams “už šnipinėjimą” bet ką, kas jiems nebepatiko”, — tikina Paleckis.

Jis primena, kad rugsėjo 16–27 dienomis Varšuvoje vyks ESBO susitikimas, kurio metu bus nagrinėjami su žmogaus teisėmis susiję klausimai. Pasak Paleckio, svarbu ten pasakyti, kad “keršijama žurnalistui už jo vykdomą Sausio 13-osios bylos tyrimą — tai yra tiesioginis puolimas prieš propaguojamą žodžio ir spaudos laisvę”. Be to, laiške Paleckis užsimena, jog panašų laišką išsiuntė ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkui Valdemarui Tomaševskiui.

Paleckio byla

Buvęs “Socialistinio liaudies fronto” lyderis areštuotas nuo praėjusio rudens įtariant “šnipinėjimu Rusijos naudai”.

 

Sausio 13-oji

Lietuvos Aukščiausioji Taryba 1990 metų kovo 11 dieną paskelbė respublikos nepriklausomybę. 1991 metų sausio mėnesį Lietuvoje prasidėjo protestai, į respubliką buvo išsiųstos specialiosios pajėgos. Sausio 13-osios naktį sovietų šarvuočių kolona pasiekė Vilniaus centrą. Susidūrimų metu šalia Vilniaus televizijos bokšto žuvo 14 žmonių, daugiau kaip 600 buvo sužeisti. Tai pat įvykių metu žuvo Tarybinės armijos desantininkas leitenantas Viktor Šatckich, jis buvo nušautas šūviu į nugarą.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!