Patiko? Pasidalinkite!

Po to, kai Gitanas Nausėda sudalyvavo vakcinos reklaminėje kampanijoje ir buvo paskiepytas AstraZeneca vakcina, visuomenėje pasklido gandas, kad mūsų prezidentas jaučiasi nekaip. Tenka šiuos gandus išsklaidyti – mūsų prezidentas gyvas ir kolkas sveikas.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Baltarusijos pilietinės visuomenės lydere Sviatlana Cichanouskaja. Susitikimas surengtas Baltarusijos pilietinei visuomenei svarbiu metu, šiandien opozicija ir išeivija mini Baltarusijos nepriklausomybės dieną. Solidarumą ir paramą baltarusių tautai ir pilietinei visuomenei rodantį susitikimą šalies vadovas pradėjo sveikinimu ir išreiškė viltį, kad greitai išauš diena, kuomet šią datą Baltarusijos žmonės galės paminėti oficialiai su teisėtai išrinktais laisvos ir demokratiškos valstybės valdžios atstovais.

Pokalbyje aptarta padėtis Baltarusijoje, Koordinacinės tarybos planai ir naujų sankcijų režimui įvedimas.

Prezidentas patikino, kad Lietuva kartu su Europos Sąjungos valstybėmis ir toliau sieks, kad režimas paleistų į laisvę sulaikytus politinius kalinius, nutrauktų represijas ir surengtų demokratiškus rinkimus. Politinių kalinių išlaisvinimas yra svarbiausias Vakarų valstybių prioritetas, kurį aktyviai siekiama įgyvendinti pasitelkiant sankcijas prieš režimą ir jo šalininkus.

„Baltarusių tauta pabudo ir nori kovoti už laisvą gyvenimą demokratinėje šalyje, o mes tvirtai remiame šį siekį“, – sakė valstybės vadovas.

Lietuva, Latvija ir Estija parengė naują nacionalinių ir regioninių sankcijų prieš Baltarusijos režimo atstovus paketą, šiandieną bus paskelbtas dar 118 režimo rėmėjų, kuriems taikomos nacionalinės sankcijos, sąrašas.

Pokalbio pabaigoje šalies vadovas dar kartą išreiškė paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei, Sviatlanos Cichanouskajos įkurtos Koordinacinės tarybos veiklai ir teigė, kad Lietuva ir toliau prisidės prie šios tarybos ir situacijos Baltarusijoje žinomumo didinimo tarptautiniu mastu.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!