Patiko? Pasidalinkite!

Mąstau apie šios dienos ūkininkų protestus Vilniuje. Aš ne prieš protestus, bet…

Reikšdami protestą mieste važiuoja virtinė traktorių, kurie įsigyti už 30 procentų jų tikros kainos finansuojant ES lėšomis. Jų bakuose lengvatiniu akcizu apmokestintas kuras, o prie vairo – 15 proc. gyventojų pajamų tarifą mokantys traktorių savininkai – ūkininkai, kurie dar papildomai gauna subsidijas ir išmokas.

Toje pačioje gatvėje dėl traktorių spūstyje valandą stovi autobusas, kuriuo važiuoja 20 proc. GPM tarifą mokantys, nuosavo automobilio neturintys, lengvatinio kuro neperkantys ir ES paramos ir jokių subsidijų, ir išmokų negaunantys mokytojas, gydytojas, ugniagesys, policininkas, darbininkas….

Taip ir nesuprantu dėl ko vyksta protestai ir ko jie nori? Žemės mokestį Seimas atmetė, “raudono” dyzelino akcizas liko nepakitęs, liko 0 procento, “žalio” dyzelino akcizas, padidintas tik 7 proc. , GPM didinimui nebuvo pritarta.

Gerbiamieji, atmerkime akis, ūkininkavimas tai toks pat verslas kaip ir visi kiti, tik kažkodėl privilegijuotas. Ūkininkai gauna išmokas ir subsidijas, nuostuolių kompensacijas už neužderėjusį derlių, pasidalija ES paramą ir be sąžinės graužaties pilasi akcizais neapmokęstintą kurą į savo ištaigingus Land Cruizerius.

Petras Gražulis


Patiko? Pasidalinkite!