Patiko? Pasidalinkite!

Nacionalinis kovos su terorizmu komitetas pranešė, kad po Jevgenijaus Prigožino pareiškimų FSB pradėjo baudžiamąją bylą dėl raginimo surengti ginkluotą maištą.

Departamentas pabrėžė, kad verslininko Prigožino paskleisti įtarimai yra nepagrįsti

“Dėl šių pareiškimų Rusijos FSB iškėlė baudžiamąją bylą dėl raginimo surengti ginkluotą maištą. Reikalaujame nedelsiant nutraukti neteisėtus veiksmus”, – nurodė komitetas.

Vėlų birželio 23 d. vakarą Rusijos gynybos ministerija pranešė , kad „visi Jevgenijaus Prigožino vardu socialiniuose tinkluose išplatinti teiginiai ir vaizdo įrašai, kad Rusijos gynybos ministerija tariamai smogė Vagnerio užnugario stovykloms, yra netiesa ir yra informacinė provokacija“, – nurodė Rusijos gynybos ministerija.

FSB ragina Vagner karius sulaikyti Jevgenijų Prigožiną.

Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas žurnalistams sakė, kad Vladimiras Putinas žino apie situaciją aplink Prigožiną.

Visas skandalas vyko po Jevgenijaus Prigožino penktadienio vakare Telegram kanale paviešinto pareiškimo:„Gynybos ministras specialiai atvyko į Rostovą, kad galėtų atlikti Wagnerio  sunaikinimo operaciją. Jie tamsoje naudojo ginklininkus ir sraigtasparnius, kad mus sunaikintų“, – sakė Prigožinas.

Ukrainos kariuomenė pasinaudojo Vagner įkūrėjo Jevgenijaus Prigožino provokacija ir dabar koncentruoja dalinius Bakhmuto taktine kryptimi tolesniam puolimui, šeštadienį pranešė Rusijos gynybos ministerija.

„Pasinaudodamas Prigožino provokacija destabilizuoti situaciją, Kijevas Bakhmuto taktine kryptimi koncentruoja Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 35-osios ir 36-osios jūrų pėstininkų brigadų dalinius prie puolimo operacijų starto linijų“, – nurodė ministerija.

Papildyta 08:28

Rostove prie Dono Vagner samdiniai užėmė karinės apygardos pastatą. Pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matyti po vidinį Pietų karinės apygardos štabo kiemelį vaikštinėjantis pats Prigožinas, apsuptas Vagner samdinių ir besikalbantis su Rusijos generalinio štabo viršininko pavaduotoju, generolu Vladimiru Aleksejevu, kuris dar naktį kreipėsi į Vagner samdinius ir ragino nemaištauti. Kitas generolas, kurį prieš kameras viešai auklėja Prigožinas – Sergejus Kuzovliovas, Pietų karinės apygardos vadas. Vaizdo įraše rūkykloje matomas Prigožinas, kuris kaip mažus vaikus auklėja du Rusijos armijos generolus – Junus-Beką Jevkurovą, Rusijos gynybos ministro pavaduotoją ir Rusijos generalinio štabo viršininko pavaduotoją, generolą Vladimirą Aleksejevą. „Vaikinai žūva, nes jūs juos laikote vietoje be šaudmenų. Atėjome čia tam, kad nuplautume gėdą šalies, kurioje gyvename. Eisime į Maskvą“, – generolams pareiškė Prigožinas, pažadėjęs gerti ir šampaną Kyjive.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!