Patiko? Pasidalinkite!

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Rasa Juknevičienė ir Andrius Kubilius kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Vytautą Baką dėl Lietuvos antihibridinės strategijos rengimo.

Parlamentarai primena, jog dar rugsėjo 9 d. Lietuvos parlamentinės partijos pasirašė susitarimą „Dėl Lietuvos gynybos politikos gairių“, kuriame buvo numatyta parengti Nacionalinės demokratijos apsaugos nuo hibridinių grėsmių strategiją.

Kadangi pasirašius partijų susitarimą nebuvo sutarta, kas imsis iniciatyvos strategijos kūrimą realizuoti, Seimo nariai R. Juknevičienė ir A. Kubilius siūlo premjerui neatidėliojant surengti specialų bendrą pasitarimą šiuo klausimu.

„Esame pasiruošę konstruktyviai dalyvauti pristatydami savo viešai skelbtus pasiūlymus dėl to, kokios antihibridinės strategijos Lietuvai reikėtų. Juolab kad dar pavasarį Valstybės saugumo departamento vadovai, skelbdami metinę ataskaitą apie grėsmes nacionaliniam saugumui, viešai perspėjo, kad 2019 metų Prezidento rinkimai gali tapti Kremliaus hibridinio karo prieš Lietuvą taikiniu, todėl esame įsitikinę, kad šį įsipareigojimą parengti ir įgyvendinti Lietuvos antihibridinę strategiją reikia pradėti realizuoti nedelsiant“, – teigė NSGK narė R. Juknevičienė.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!