Patiko? Pasidalinkite!

Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad dauguma Seimo narių pasidavė alkoholio pramonės spaudimui. 

Apmaudu, kad konservatoriai, liberalai, G. Palucko socialdemokratai, net ir mūsų partneriai socialdarbiečiai pasidavė alkoholio pramonės spaudimui – alkoholiu bus galima prekiauti ir paplūdimiuose. Seimo sveikatos reikalų komitetas nepritarė tokiam leidimui ir teigė, kad neblaivūs žmonės labiau linkę daryti nusižengimus, praranda savikontrolę, didėja traumų ir saulės smūgių tikimybė.

Blogiausia yra tai, kad alkoholį vartojančius asmenis matys vaikai ir jiems formuosis įvaizdis, kad alkoholio vartojimas ir poilsis gamtoje prie vandens yra neatsiejami dalykai.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šiandien po posėdžio apgailestavo, kad politikai elgiasi neatsakingai ir tokiu būdu stengiasi rasti palaikymą artėjant rinkimams.Viena, ko palaikę alkoholio pramonę politikai nepastebėjo – auga žmonių dalis, kuri džiaugiasi, jog dėl alkoholio ribojimų keičiasi aplinka, ji tampa saugesnė šeimoms su vaikais, ko mes ir siekėme.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento užsakytoje ir „Spinter tyrimai“ atliktoje apklausoje aiškiai matosi, kad Lietuvos žmonės ėmė suprasti alkoholio ribojimo naudą:– daugiau nei du trečdaliai (67 proc.) Lietuvos gyventojų teigiamai vertina amžiaus cenzo padidinimą iki 20 metų, nuo kurio leidžiama įsigyti, turėti ir vartoti alkoholį;– 62 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų yra patenkinti dėl visiško alkoholio reklamos uždraudimo nuo 2018 m. (2018 metais tokių gyventojų buvo 57 proc.). 60 proc. apklaustųjų nurodė, kad yra patenkinti alkoholio reklamos uždraudimu internete.

Mums pavyko parodyti, kaip gali būti, jeigu žmonės keistų įpročius, saugotų savo ir aplinkinių sveikatą. Aišku, opozicija darė viską, kad alkoholis grįžtų ir netikiu, kad jie prisiims atsakomybę už kiekvieną gyvybę, kurią prarasime dėl alkoholio vartojimo.

Jeigu Lietuvos žmonės mumis pasitikės ir po Seimo rinkimų mes grįšime į Seimą, šis klausimas vėl bus sprendžiamas, nes mums svarbu, kad Lietuvoje būtų saugu gyventi, ilsėtis, auginti vaikus. Prasidėjus rinkimų kampanijai, privalau šį tekstą žymėti “politinė reklama”, – rašo Ramūnas Karbauskis

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!