Patiko? Pasidalinkite!

Gerbiamoji Austėja Landsbergiene,

Jums mano elgesys primena Hamas teroristų veiklą. Suprantu, jog tokią neadekvačią Jūsų reakciją ir emocingus kaltinimus paskatino faktas, kad pirmą kartą per visą atkurtos Nepriklausomos Lietuvos istoriją valstybinės institucijos ima tirti abejotinas aplinkybes, susijusias su Jūsų valdomu verslu.

Taip, aš buvau tarp tų, kurie norėjo atsakymo, kaip Jūsų įmonė, turinti nuosavybėje virš milijono eurų vertės sklypą, yra parduodama už eurą. Nieko nekaltindamas, o tiesiog norėdamas suprasti. Pasirodžius informacijai, jog Jūsų vadovaujama įstaiga galėjo nelegaliai pasisavinti asmenų duomenis ir dėl šio fakto Nacionalinė švietimo agentūra planuoja kreiptis į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją, pasidalinau šia informacija, tikėdamasis, kad didesnis viešumas leis tikėtis objektyvesnio tyrimo.

Už tai esu pavadintas žmogumi panašiu į Hamas teroristą, niekinančiu Jus ir „Jūsų Lietuvą“. Suprantu, kad „Jūsų Lietuvoje“ niekas nedrįsta suabejoti niekuo, kas susiję su Landsbergio pavarde ir „Jūsų Lietuvoje“ negali tarnybos abejoti jūsų verslu. Kad Jūs gyvenate kitokioje Lietuvoje nei visa likusi Lietuvos žmonių dalis, man belieka tik apgailestauti. Taip pat Jums gal nesuprantama ir tai, bet kai žmogus ateina į politiką, su juo siejamas verslas tampa tokiu pat viešu, kaip ir jis pats.

Per pastaruosius tris metus su manimi siejamas verslas, labdaros paramos fondas ir netgi Naisių kaimo bendruomenė buvo tikrinami dešimtis kartų. Tai darė Prokuratūra, VMI, visos įmanomos inspekcijos. Ir darė tai pagal Jūsų vyro partijos narių pasirašytus skundus. Bet aš nei karto nevadinau Jūsų vyro teroristu ar kažkuo panašiu. Aš netgi džiaugiausi, nes kiekvienas patikrinimas yra patvirtinimas, jog verslo, bendruomenės, ar fondo veikloje viskas tvarkoje.

Kada sakau, jog Jūsų valdomo verslo aplinkybės kelia daug klausimų, turiu galvoje valstybinių energetikos įmonių dosnumą Jūsų verslui, kuris greičiausiai yra Jūsų vyro, ar jo senelio pastangų rezultatas. Bet apie tai plačiau padiskutuosime teisme, į kurį Jūs planuojate kreiptis, dėl neva mano skleidžiamo šmeižto.

Aš ir pats nesitikėjau, kad kažkas išdrįs sukelti abejonę kažkuo, kas susiję su Jūsų pavarde. Kiek kartų mes reiškėme vienokias ar kitokias abejones dėl Jūsų vyro vadovaujamos partijos ar su ja siejamų asmenų veiklos, atsakymas visada buvo tas pats, jog tyrimas pradėtas nebus. Mes net ėmėme konservatorius ir su jais susijusius asmenis vadinti „neliečiamaisiais“.

Aš klaidingai netgi pagalvojau, kad galbūt šį kartą VMI tyrimo paprašėte Jūs pati, norėdama įrodyti, kad Jūsų verslas skaidrus. Deja, klydau. Jūsų reakcija parodė, jog „Jūsų Lietuvoje“ tikrinti Jūsų verslą yra tas pats, kaip terorizuoti Jūsų šeimą. Keistas požiūris, kurio nesupras joks kitas Lietuvos pilietis, valdantis verslą, nes patikrinimai yra normali praktika teisinėje valstybėje ir niekas jos nelaiko terorizmu.

Tikiuosi niekada nebeteks gyventi „Jūsų Lietuvoje“, kurioje viską valdo „neliečiamieji“ ir „aukštumos“, o visa likusi didžioji dalis, kuri suneša mokesčius valstybei, nebijo klausti ir kelti valstybėje blogybes yra „šunauja“ ar „vatnikai“. Lietuvoje, kurioje gyvenu aš ir dar beveik trys milijonai žmonių, neturi būti „neliečiamųjų“, o įstatymai čia galioja visiems. Jums tai nelengva suprasti, bet gal pradėti tyrimai Jums leis nors truputi sužinoti, kaip gyvenama ne „Jūsų Lietuvoje“.

Ramūnas Karbauskis


Patiko? Pasidalinkite!