Patiko? Pasidalinkite!

Pamenate Rolando Kazlo dar 2000 m rodytą laidą „Nekenčiu reklamos“? Kuo tolyn – tuo baisyn! Dabar jos nekenčiu ne tik aš, bet ir dar daug mano vienminčių. Ir vien dėl to, kad ji kuriama neadekvačių žmonių, kopijuojant vakarų humanoidų elgesį ir kalbą. Pirmiausia, ji ilgėja tiesiog akyse. Neseniai per „Lietuvos ryto“ TV šis niekalas iš mano gyvenimo atėmė pusę valandos, tad dabar šio šlamšto nebežiūriu visai. O tai ir man, kaip tiems vakariečiams, „pavažiuos stogas“. Kas gi mane privertė taip sureaguoti?

Pasiklausykite trijų reklamų siužeto. Stovi kažkoks sapnius su didžiuliu grąžtu ir svajoja, kaip jį pirks. Net pinigus mintyse keliskart perskaičiavo. Bet staiga jam suskaudo dantis, ir šis varškėtis iš karto atsidūrė odontologo kėdėje. Mat, ATSITIKO GYVENIMAS! Gali atsitikti nelaimingas atsitikimas, dar kas tik nori, bet kad “atsitiktų gyvenimas” perkant grąžtą, reikia visiškai išjungti savo nuovoką. Matyt, “gyvenimas atsitiko” šio siužeto autoriui, nespėjusiam nuspyruokliuoti iki tualeto. Kitaip šios antireklamos paaiškinti neįmanoma.

Kitame siužete žmona, plaunanti virtuvėje indus, nespėjo pamatyti pirmų vaiko žingsnių. Pirmiausia, ji prarado dvi savaites savo laiko (gerai, kad ne gyvenimo), nes nenusipirko indų plovimo mašinos. O kur tą laiką galėjo paaukoti, pasiūlo trečia reklama. Pasirodo, ką ji “suko plokšteles” virtuvėje, galėjo per tą laiką nusiskusti ne tik rankas ar kojas, bet gal dar ką nors (pvz.: “macherą”). Juk “reklamistams” visai nesvarbu, kad po kiekvieno skutimoso ilgesni ir storesni atauga plaukai. Vyrui dar kaip vyrui – jis pilnai gali ir “samanomis” pasidengti. Bet kai “sumamutėja” moteris?! Nejučia aš prisimenu, kaip kažkada buvo madinga išpešioti antakius. Gi dabar į tas nupeštas vištas juokinga net žiūrėti.

Viso to nebūtų, jei ne akis muilijanti reklama. Kai kas man paprieštaraus, kad už tai mes žiūrime filmus. Mano nuomone, verčiau tegul bankrutuoja nupiepusios televizijos, negu jas žiūrėti ir gadinti sau akis. Juk išgyvena LRT?! Tiesa, už mūsų pinigus, bet aš verčiau sutinku aukoti kokį pinigėlį, kad tik nereiktų televizoriui priderinti valytuvus – seilėms nuo apspjauto ekrano nuvalyti.

Voldemaras Zacharka


Patiko? Pasidalinkite!