Patiko? Pasidalinkite!

Anksčiau Lenkijos prezidentas Andžejus Duda Maskvą pavadino „partnere ir kaimyne”, su kuria Varšuva sutaria ne visais klausimais, tačiau turi būti vykdomos derybos

Lenkija niekada nereikalaus antagonizmo Vakarų ir Rusijos santykiuose, sakė Lenkijos prezidento Andžejaus Dudos kanceliarijos vadovas Kšyštofas Ščerskis. Apie tai pranešė „Reuters„.

Taip jis pakomentavo Lenkijos prezidento pasisakymą per NATO viršūnių susitikimą Londone, kad Rusija nėra NATO priešas. „Kaip šalis, Rusijos kaimynė, niekada nereikalausime antagonizmo Vakarų ir Rusijos santykiuose, nes tada mes galime tapti šio antagonizmo auka”, — teigė Ščerskis.

Anot politiko, Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, kalbėjęs NATO viršūnių susitikime Londone su pasiūlymu persvarstyti santykius su Maskva, nepadarė įtakos Dudos pozicijai. Ščerskis mano, kad šiandien dialogo su Rusijos Federacija galimybės yra „ribotos”, tačiau vis dar įmanoma atviresnė šalių sąveika.

„Rusijos politika gali pasikeisti, ji gali atverti kelią platesniam dialogui, tačiau tam prireiks sąlygų pasikeitimo. Visų pirma, atsitraukimas nuo jėgos politikos regione”, — sakė jis.

Anksčiau Duda Rusiją pavadino „partnere ir kaimyne”, su kuria Varšuva sutaria ne visais klausimais, tačiau turi būti vykdomos derybos.Rusijos Federacijos taryba mano, kad Lenkijos prezidento žodžiai atspindi jo kolegos iš Amerikos Donaldo Trampo poziciją.

Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pažymėjo, kad Varšuva, nepaisydama savo žodžių, neketina atsisakyti spaudimo ir sankcijų politikos. Nacionalinio šiuolaikinės ideologijos plėtros instituto direktoriaus pavaduotojas, politikos analitikas Igoris Šatrovas teigė, kad tarp NATO valstybių narių išryškėjo krizė. Anot jo, aljanse nėra vienybės, įskaitant poziciją Rusijos Federacijos atžvilgiu.Rusija ne kartą yra pareiškusi, kad niekam nekelia jokios grėsmės, tačiau neignoruos kitų šalių atliekamų veiksmų, kurie gali būti pavojingi jos interesams.

SN inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!