Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad nutrauks santykius su Europos Sąjunga, jei ši paskelbs šaliai naujas sankcijas, praneša agentūra „Reuters“

„Mes nenorime izoliuotis nuo viso pasaulio, tačiau turime būti tam pasirengę. Jei nori taikos, reikia ruoštis karui“, – sakė Sergejus Lavrovas.

Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas papildė, kad nutraukti santykių su Europa Rusija nenori – anaiptol, norima vystyti santykius su Europos Sąjunga. „Tačiau jeigu ES eis šiuo keliu, tuomet – taip, mes būsime pasiruošę“.

Rusija nusprendė nebežaisti su ES ir pereiti į kitą politinį bendravimo lygmenį. Šalies atstovai pareiškė, kad jie nesitaikstys su ES brukamomis per prievarta „vertybėmis”. Taip pat pridėjo, kad Rusija turi savo ilgametę patirtį bei tradicijas, kurių žada laikytis, o aiškinimai ir nurodinėjimai, kad reikia paleisti vieną ar kitą nusikaltėlį iš kalėjimo, yra kišimasis į svetimos valstybės vidaus reikalus.

Todėl nuo šiol Rusija pereina į kitą lygmenį, prie kurio Vakarams bus labai sunku priprasti.

Per prievartą brukamos tolerancijos vakarietiškai „demokratijai” iš Rusijos pusės nebebus, kaip tai buvo iki šiol. Vakarų „mantrų” apie demokratiją Rusija tiesiog nebenori girdėti ir šioje vietoje yra dedamas konkretus taškas.

Rusijos ir ES konflikte dėl Aleksejaus Navalno, Rusijos tonas visiškai pasikeitė. Ši iš savo šalies prieš savaitę išsiuntė ES diplomatus – kaip tik tuo metu, kai Maskvoje lankėsi ES užsienio diplomatas Josepas Borrellis. Diplomatai buvo išsiųsti dėl to, kad šie darė spaudimą Rusijos teismams. A. Navalno teismo metu jie atvyko su diplomatinėmis mašinomis prie teismo ir dalyvavo teismo procese su reikalavimais paleisti A. Navalną.

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!