Patiko? Pasidalinkite!

Rietavo gyventojus jau daugelį metų smarvėje verčiančius gyventi „Rietavo veterinarinė sanitarija“ įmonei „Biovast Rietavas“ paskelbtas bankrotas

Klaipėdos apygardos teismas gruodžio 10 d. nutartimi, bendrovės prašymu, nutraukė UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ restruktūrizavimo bylą ir iškėlė jai bankroto bylą. „Rietavo veterinarinė sanitarija“ yra vienintelė Lietuvoje gyvūninės kilmės atliekų utilizavimo ir perdirbimo įmonė.

Nurodė, kad negalės gauti tiek pajamų, kad galėtų išlikti konkurencinga ir grąžinti 16,8 mln. eurų skolos. Rietavo gyventojai 2019 metais jautė didžiulią smarvę kuri juos kankina jau daugelį metų. Nors 2019 metais „Rietavo veterinarinė sanitarija“ gavo 11,6 mln. eurų pajamų, bet patyrė 0,76 mln. eurų nuostolių.

Įmonės turtas 2020 metų rugsėjo pabaigoje buvo 19,4 mln. eurų, o įsipareigojimai – 16,9 mln. eurų. Skola „Valstybinei mokesčių inspekcijai“ (VMI) viršija 118.000 eurų, o „Sodrai“ — 170.000 eurų.

Tesimas nusprendė, kad bendrovė nemoki ir nėra įrodančių duomenų, kad jos finansiniai sunkumai yra laikini. Teismo nutartyje nurodoma, kad nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama.

Gal pagaliau Rietavo gyventojams nebeteks kvėpuoti dvėselienos smarve, kuri ypatingai jaučiama šiltojo sezono metu. Marijampolės verslininko Vidmanto Kučinsko kontroliuojama įmonė „Rietavo veterinarinė sanitarija“ turi ir antrinę, dar veikiančią įmonę Latvijoje SIA „Reneta“, kuri surenka, sunaikina arba perdirba (utilizuoja) visų kategorijų šalutinius gyvūninės kilmės produktus.

Ligita G.

 


Patiko? Pasidalinkite!