Patiko? Pasidalinkite!

POLICIJOS DEPARTAMENTAS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS pranešimas:

Gruodžio 13 d. 16 val. 10 min. Telšių r., Kalnėnų k., keturratį vairavęs nenustatytas asmuo užvažiavo ant užšalusio tvenkinio ledo, kuris nuo svorio įlūžo. Eismo įvykio metu žuvo vyras (g. 1964 m.) bei sužalotas vyras (g. 1962 m.), kuris paguldytas į ligoninę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str. 5 d.

Saugaus elgesio ant ledo atmintinė:

• Žvejoti ant vandens telkinių galima tuomet, kai ledas ne plonesnis kaip 7 cm.

• Negalima vienam eiti ant ledo neprašvitus. Einant su grupe, nereikia žingsniuoti vienam šalia kito.

• Negalima gręžti daug ekečių arti viena kitos ir būriuotis vienoje vietoje, kai ledas plonesnis kaip 30 cm. Žvejas turi turėti ne tik peikeną ar grąžtą, bet ir kamuolėlį virvės, kurį labai patogu paridenti įlūžusiajam. Einant ledu reikia peikena bandyti ledo tvirtumą. Pakankamai tvirtas ledas, kuriuo jau galima vaikščioti, peikena prakertamas tik po dviejų, trijų smūgių į tą pačią vietą prieš save ir šalia savęs. Jeigu vanduo pasirodo po pirmojo stipraus smūgio – reikia grįžti!

• Jeigu ledas po kojomis pradeda traškėti ar skeldėti, į krantą reikia grįžti savo pėdomis čiuožiančiais žingsniais, neatitraukiant kojų nuo paviršiaus ir statant jas plačiai, kad kūno svoris pasiskirstytų tolygiai.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!