Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, kasacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, atmetė nuteistųjų advokatų skundus ir paliko pirmosios instancijos teismo sprendimą byloje, kurioje dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumento klastojimo ir suklastoto dokumento panaudojimo kaltais pripažinti buvę VĮ Rietavo miškų urėdijos miškų urėdas V. Š. ir šios urėdijos informatikos specialistas L. R.

Bylos duomenimis, šie asmenys susitarė, jog atgaline data bus pakeisti VĮ Rietavo miškų urėdijos viešuosius pirkimus reglamentuojantys dokumentai, kurie, siekiant urėdijai palankios bylos baigties, bus panaudoti teisminiame ginče dėl miško kelių taisymo darbų viešojo pirkimo Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjamoje civilinėje byloje.

Pirmosios instancijos teismas konstatavo, kad dėl L. R. bendrai su V. Š. atliktų nusikalstamų veiksmų buvo padaryta didelė žala VĮ Rietavo miškų urėdijai, diskredituotas VĮ Rietavo miškų urėdijos vardas, sumenkintas pasitikėjimas šios valstybinės įmonės veiklos skaidrumu bei patikimumu. Be to, tyčia klaidinant bylą nagrinėjantį teismą apie tikrovės neatitinkančių teisiškai reikšmingų aplinkybių buvimą, sukelta grėsmė teismui priimti žinomai neteisingą ir neteisėtą sprendimą ir taip pažeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą teisingumo principą bei padaryti didelę žalą valstybei.

V. Š. teismas skyrė subendrintą bausmę – laisvės atėmimą 2 metams ir jos vykdymą atidėjo tam pačiam laikotarpiui. Taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje ar valstybės institucijose ar įstaigose atliekant viešojo administravimo, ūkines ar technines funkcijas arba teikti viešąsias paslaugas visuomenei atėmimas dvejiems metams.

L. R. paskirta subendrinta bausmė – laisvės atėmimas 1 metams 6 mėnesiams ir bausmės vykdymas atidėtas tokiam pačiam laikotarpiui. Pritaikyta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje ar valstybės institucijose ar įstaigose atliekant viešojo administravimo, ūkines ar technines funkcijas arba teikti viešąsias paslaugas visuomenei atėmimas vieniems metams ir šešiems mėnesiams.

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai, tyrimą kontroliavo – Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo verdiktas yra galutinis ir neskundžiamas.


Patiko? Pasidalinkite!