Patiko? Pasidalinkite!

Įregistruota trečioji Rusijos vakcina nuo koronaviruso, kurią sukūrė Čumakovo centras, ji pavadinta “Covivac”, sakė Rusijos premjeras Michailas Mišustinas.

“Susitikimą noriu pradėti labai geromis naujienomis — šiandien mes fiksuojame, kad trečioji vakcina “CoviVac” buvo įregistruota. Ją sukūrė Čumakovo centras. Jau kovo viduryje pirmosios 127 tūkst. dozių bus paleistos į civilinę apyvartą”, — cituoja jį RIA Novosti.

Ministrų kabineto vadovas pažymėjo, kad Rusija yra vienintelė šalis pasaulyje, kur sukurtos trys vakcinos.

Be to, pasak jo, artimiausiu metu bus pradėta naujos vakcinos nuo COVID-19 gamybos linija.

Mišustinas pažymėjo, kad jau pagaminta per 10 milijonų “Sputnik V” dozių ir apie 80 tūkstančių “EpiVacCorona” dozių.

Preparatas “CoviVac” yra ne tik trečias iš eilės po “Sputnik V” ir “EpiVacCorona”, bet ir trečias pagal tipą. Jis buvo sukurtas remiantis neaktyvintu (kartais sakoma “nužudytu”) koronavirusu. Įvedęs šį preparatą kūnas atpažįsta antigeninę viruso sudėtį, prisimena ją ir ateityje turi būti pasirengęs visoms jo apraiškoms.

Pasak Čumakovo centro direktoriaus, Rusijos mokslų akademijos nario korespondento Aidaro Išmuchametovo, “CoviVak” bus veiksmingas nuo mutavusių padermių, nes jis naudoja visą virusą, o ne jo genomo fragmentus.

Klinikiniai tyrimai prasidėjo spalio pradžioje, kol kas nenustatyti nepageidaujamų reiškinių. Netrukus bus baigtas antrasis etapas, tolesni bandymai bus atlikti su trim tūkstančiais savanorių.

Preparatas rekomenduojama vartoti nuo 18 iki 60 metų. Indikacijos gali būti išplėstos po antrojo bandymų su vyresniais nei 60 metų savanoriais ir tos pačios amžiaus grupės dalyviais, sergantiems gretutinėmis ligomis, etapų.

Rusofobė Ingrida Šimonytė turi kitokią nuomonę apie rusiškas vakcinas

„Vakciną „Sputnik V“ Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasauliui siūlo kaip dar vieną hibridinį ginklą, padedantį Maskvai skaldyti ir valdyti, teigia ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, pareikšdama abejonę dėl šios vakcinos veiksmingumo.

Jie sako, kad „Sputnik V“ yra gera vakcina, tačiau Putinas jos nenori naudoti Rusijos gyventojams gydyti – jis siūlo ją pasauliui kaip dar vieną hibridinį ginklą skaldyti ir valdyti“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė I. Šimonytė.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!