Patiko? Pasidalinkite!

Rusija Luhansko ir Donecko respublikų gyventojams dalija Rusijos pasus ir pilietybę

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Rusijos pasų išdavimą Luhansko ir Donbaso gyventojams pavadino priverstine humanitarine priemone, – “tai yra Minsko susitarimų nesilaikymo pasekmė”.

“Donbaso ir Luhansko gyventojams Rusijos pilietybės suteikimas yra priverstinė humanitarinė priemonė, atsižvelgiant į Ukrainos įvestą regiono socialinę-ekonominę ir transporto blokadą, kurią pagal Minsko susitarimus Ukraina privalo panaikinti. Donecko ir Lugansko gyventojai blokados sąlygomis gyvena septynerius metus. Taigi Rusijos humanitarinis gestas yra tiesioginė Ukrainos nesugebėjimo įvykdyti savo įsipareigojimus pagal Minsko susitarimus pasekmė. Be to, tai visiškai atitinka tarptautinę praktiką “, – pažymėjo Zacharova. Komentuodamas Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio pareiškimus, kaltinusį Rusiją, išduodant Rusijos pasus Donbaso gyventojams.

Komentare pažymima, kad pilietybės suteikimas yra suvereni valstybių suvereni prerogatyva, tarptautinė teisė tam nenustato jokių apribojimų. „Sunku suprasti Vladimiro Zelenskio logiką ir pretenzijas“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė.

Anot jos, Lenkija, Vengrija ir Rumunija taip pat išduoda savo pasus Ukrainos gyventojams. Taigi Ukrainos piliečiams, remiantis įvairia informacija, dabar yra išduota apie 300 tūkstančių Lenkijos, 300 tūkstančių Vengrijos ir 200 tūkstančių Rumunijos pasų. Tuo pat metu pati Ukraina aktyviai suteikia pilietybę Padniestrės gyventojams, „turintiems apie 120 tūkstančių Ukrainos pasų“.

Iki 2021 metų pabaigos Rusijos pasus ir pilietybę planuoja gauti apie 1 milijonas Luhansko ir Donecko regionų gyventojų.

TASS inf.


Patiko? Pasidalinkite!