Patiko? Pasidalinkite!

Šeštadienį į Lietuvą pristatyta dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurtos vakcinos pirmoji siunta. Iš viso iš šio gamintojo Lietuva įsigis daugiau nei 1,8 mln. vakcinos dozių

Pirmiausiai skiepijami priešakinėse linijose ir padidintos rizikos padaliniuose dirbantys sveikatos priežiūros specialistai. Kauno klinikose šiandien pradėti skiepyti ir LSMU Kauno ligoninės Infekcinių ligų klinikos darbuotojai. Per pirmąją dieną planuojama paskiepyti apie 400 žmonių.

Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius sako, kad labai svarbu kuo greičiau paskiepyti kuo daugiau ligoninių darbuotojų, kad tiek pacientams, tiek patiems medikams ligoninėje būtų saugu. „Šios dienos, kai Lietuvoje medikai bus pradėti skiepyti nuo COVID-19 infekcijos, – ypatingai laukėme. Tai diena, kai šiame kare prieš infekciją pradedama karo baigtį galinti lemti operacija. Prasminga, kai Lietuvoje vienu metu pradedami skiepyti visų penkių organizuojančių ir pagrindinių ligoninių medikai.

Jau pirmadienį Kauno klinikos pradės skiepyti ir visų 11 Kauno regiono ligoninių medikus. Tai rodo visų mūsų medikų vienybę šioje kovoje. Labai svarbu, kad priešakinėse linijose su COVID-19 liga sergančiais pacientais dirbantys sveikatos priežiūros specialistai skiepijami pirmieji. Tai – didžiausia dovana sveikatos sektoriaus žmonėms“.

Pirmąja Kauno klinikų darbuotoja, paskiepyta COVID-19 vakcina, tapo COVID-19 ligos Antrojo skyriaus vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Jolanta Litvinienė. „Man ši vakcina – tarsi šviesa tunelio gale. Galutinai apsispręsti – skiepytis ar ne – padėjo mokslininkų informacija ir susidūrimas akis į akį su COVID-19 liga sergančiais pacientais, – sako nuo lapkričio mėnesio šiuos pacientus prižiūrinti J. Litvinienė. – Vakcinos padėjo suvaldyti itin agresyvių infekcijų plitimą, jas kuria ir tiria milžiniškos mokslininkų pajėgos. Todėl aš padarysiu viską, kas mano jėgoms, kad pandemija būtų suvaldyta. Tikiu, kad pasiskiepijus gausiu ne tik asmeninę apsaugą, bet kartu prisidėsiu prie saugesnės visuomenės“.

COVID-19 vakcina skiepijami visi sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojai – gydytojai, gydytojai rezidentai, slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, valytojai ir visi kiti. „Tikslas yra paskiepyti kuo daugiau ligoninės darbuotojų per įmanomai trumpą laiką, – sako prof. habil. dr. R. Jurkevičius. – Pakartotinas skiepijimas vyks po 21 dienos nuo pirmojo skiepo. Dėl riboto pirmos partijos vakcinos kiekio, kiti darbuotojai bus skiepijami tada, kai bus gautas papildomos vakcinos partijos.“ Kauno klinikoms pirmąja siunta šeštadienį iš viso pristatyta beveik 3000 vakcinų nuo COVID-19 infekcijos.

„Džiaugiamės, kad per 2-3 dienas didžioji dalis Kauno klinikų darbuotojų pareiškė norą skiepytis“, – sako už darbuotojų skiepijimą atsakingas Kauno klinikų Ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas Šarūnas Mačinskas. Skiepijimas yra savanoriškas, tačiau labai svarbus gydymo įstaigų darbuotojams.

Ligoninių darbuotojai skiepijami pagal iš anksto numatytą ir su LR SAM suderintą prioritetų sąrašą. Pirmiausiai skiepijami tie darbuotojai, kurie COVID-19 infekcija užsikrėsti turi didžiausią riziką. Nuo šiandien pradėti skiepyti Kauno klinikų COVID-19 ligos Antrojo skyriaus, Intensyviosios terapijos klinikos, Anesteziologijos klinikos, Skubiosios medicinos klinikos, Vaikų skubiosios pagalbos ir Vaikų intensyviosios terapijos skyrių, taip pat tie Neonatologijos, Akušerijos ir ginekologijos bei Radiologijos klinikų darbuotojai, kurie dalyvauja skubios pagalbos teikime.

Kauno klinikos iš anksto intensyviai ruošėsi vakcinacijos pradžiai, kad tik gavus COVID-19 vakcinas būtų sklandžiai ir greitai paskiepyti kuo daugiau darbuotojų. „Buvo labai svarbu paruošti skiepijimui skirtas patalpas, kad jos atitiktų visus reikalavimus. Iš anksto sudarėme skiepijamų darbuotojų sąrašus, juos informavome, dar praeitą savaitę apmokėme skiepijimą atliekantį personalą, kad šiandien viskas vyktų sklandžiai, – sako Š. Mačinskas. – Vakcinoms laikyti skirtus šaldytuvus taip pat buvome pasiruošę iš anksto.“ Skiepijimas pradėtas vykdyti specialiai paruoštose patalpose naujajame Ambulatoriniame diagnostikos centre.

Kauno klinikos, kaip COVID-19 liga sergančių pacientų gydymą Kauno regione organizuojanti įstaiga, turi visas reikiamas sąlygas laikyti vakcinas ir skiepyti darbuotojus. Kauno klinikų specialistai taip pat padės kitoms Kauno regiono ligoninėms užtikrinti sklandų COVID-19 vakcinos skiepijimo procesą.

Kauno klinikų informacija


Patiko? Pasidalinkite!