Patiko? Pasidalinkite!

Šiaulių respublikinė ligoninė. Greitosios pagalbos priimamajame jau kelintą savaitę demonstruojama istorinių nuotraukų paroda. Apsilankius ligoninėje visai neatkreipiau dėmesio į jas, jei ne pro šalį einantis daktaras su sarkazmu pasakė, -“Žiūrėk Žemaičių vėliava”. Tada teko į šias nuotraukas atkreipti dėmesį.


O jeigu nuotraukoje plevėsuotų TSRS vėliava, tai kiltų skandalas, o dabar kaip niekur nieko, viešai demonstruojamos nuotraukos su nacistinės Vokietijos simbolika. Gal jau Lietuvoje leidžiama viešoje vietoje fašistinę simboliką naudoti?

Lietuvoje vis dažniau apsireiškia fašizmo apraiškų, štai nesenai už komentarą “Facebook” paskiroje Britanijoje gyvenantį Lietuvos politikos apžvalgininką, sulaikė Palangos oro uoste, uždėjo antrankius ir savaitę pralaikė Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

Svastika (卐) (skr. स्वस्तिक = svastika, iš svasti – ‘gerovė, gerbūvis’), sūkurėlis – kryžius su užlenktais galais. Tai Saulės, ugnies ir kūrimo simbolis. Vėliau svastika Adolfo Hitlerio paliepimu, buvo panaudota ir nacistinės Vokietijos herbe bei vėliavoje, dėl ko dabar kai kuriose šalyse ji yra siejama su neonacizmu ir draudžiama platinti, viešai naudoti. Lietuvoje už nacistinių ar komunistinių simbolių platinimą ar demonstravimą užtraukia baudą nuo vieno šimto penkiasdešimt iki trijų šimtų eurų. 

Šiauliai dar žinomas kais Saulės miestas, ką ir reiškia svastikos simbolio reikšmė, bet Šiaulių respublikinėje ligoninėje pavaizduotas būtent nacistinės Vokietijos vėliava.

Ligita Neverdauskienė

 


Patiko? Pasidalinkite!