Patiko? Pasidalinkite!

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas aplankė Pektusano kalną Šiaurės Korėjos ir Kinijos pasienyje.

Kim Jong-unas pakilo į kalną ant balto žirgo,“pirmu sniegu“. Apie tai pranešė Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra,- „Renhap“

„Padėtis šalyje yra sudėtinga dėl vykstančių sankcijų ir priešiškų šalių spaudimo. Mes turime daug sunkumų ir išbandymų. Skausmas, kurį Korėjos žmonėms padarė JAV vadovaujami priešai, virto pykčiu“, – Pietų Korėjos agentūra „Renhap“ citavo Šiaurės Korėjos lyderį. .

Pektusanas yra aukščiausias Korėjos pusiasalio taškas. Korėjiečiai kalną laiko šventu: pasak legendos, maždaug prieš keturis tūkstančius metų senovės Korėjos valstybės įkūrėjo tėvas buvo jo palikuonis. Be to, remiantis oficialia Šiaurės Korėjos istoriografija, Antrojo pasaulinio karo metu ant Pektusano kalno buvo partizanų stovykla, kuriai vadovavo Šiaurės Korėjos įkūrėjas Kim Il Sungas. 

Manoma, kad šioje stovykloje gimė jo sūnus ir įpėdinis Kim Jong Il. Dabartinis Šiaurės Korėjos vadovas jau tris kartus perkopė į Pektusano viršūnę, kiekvieną kartą tai nutiko šaliai svarbių įvykių išvakarėse, – rašo „Renhap“.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!