Patiko? Pasidalinkite!

Grįžti prie tokio dialogo su Baltarusija, koks buvo iki 2020 metų, daugiau neįmanoma, spaudos konferencijoje su į Lietuvą atvykusiu Ispanijos premjeru Pedro Sánchezu sakė Ingrida Šimonytė.

“Aš labai noriu tikėtis, kad niekas nebeturi iliuzijų, jog vėl galima grįžti prie tokių diskusijų, kokios jos buvo praeityje”, – pabrėžė ministrė pirmininkė.

Šimonytės teigimu, sąlyga atnaujinti dialogą turėtų būti tai, kad Baltarusijos valdžios institucijos įvykdytų ES reikalavimus.

“Europos Sąjungos reikalavimas turi būti labai paprastas: visi politiniai kaliniai turi būti paleisti ir šalyje turi būti suorganizuoti laisvi, demokratiški rinkimai tam, kad ne Kremlius, ne Briuselis, ne Vilnius ar Madridas, o būtent Baltarusijos piliečiai galėtų nuspręsti, kokiu keliu jie nori, kad eitų jų šalis”, – nurodė Ingrida Šimonytė (iš Vilniaus).

Ispanijos ministras pirmininkas lakoniškai sutiko su šiais vertinimais. “Neturiu ką pridėti prie ponios premjerės žodžių apie Baltarusiją”, – sakė Sánchezas.

Įsivaizduokime jeigu tokius reikalavimus pateiktų Aleksandras Lukašenka Lietuvai. Toks jausmas, kad mūsų politikai visiškai išseko nuo Lietuvą alinančių karščių.

Ar tai nėra nurodinėjimas ir kišimasis į svetimos šalies politinius procesus? Ką Jūs apie tai manote?

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!