Patiko? Pasidalinkite!

Visuomenėje kyla nepasitikėjimas Lietuvos teisėsauga, kai ši paskutiniuoju metu labai aktyviai gina LGBT atstovus bei teisia paprastus Lietuvos patriotus, kovojančius už mūsų tradicines vertybes

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai kurstymu prieš homoseksualius asmenis pareikšti buvusiam Lietuvos liaudies partijos kandidatui į Lietuvos Respublikos Seimą Pranciškui Valickui.

Valstybinio transliuotojo LRT studijoje vykusių debatų metu P. Valickas homoseksualus vadino „pederastais“, „iškrypėliais“, teigė, kad jei jiems bus leidžiama įsivaikinti vaikus, jie „galės juos kankinti, išnaudoti, žaginti“ ir tvirtino, kad tokiu būdu bandoma prastumti „pedofilijos organizavimą“.

Skundą teisėsaugai kitą dieną po debatų pateikė tuometiniai Laisvės partijos kandidatai į Seimą Tomas Vytautas Raskevičius ir Evelina Dobrovolska.

Ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d. (Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę) buvo pradėtas dėl kandidato į Seimą P. V. pasisakymų pernai vykusių „2020 metų Seimo rinkimų daugiamandatės rinkimų apygardos debatų“ metu, tiesiogiai transliuotų Lietuvos radijo ir televizijoje bei portalo “LRT” eteryje. Kalbėdamas politinių debatų laidoje, jis galimai perėjo į homoseksualių žmonių įžeidinėjimą bei menkinimą dėl jų asmeninių savybių ar privataus gyvenimo, niekaip nesusijusio su jų politine veikla bei sprendimais. Politinės partijos kandidatui P. V. laidoje pasirinkus žeminančią, niekinančių leksiką, galimai buvo viešai tyčiojamasi iš homoseksualių asmenų, jie buvo niekinami dėl seksualines orientacijos, įsitikinimų ar pažiūrų.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimo ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu ik dvejų metų. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!