Patiko? Pasidalinkite!

Iranas tai didžiausia pasaulio grėsmė tarptautinei taikai, – pareiškė JAV. Ar šį kartą pavyks JAV apkvailinti europinius avinus ir nukvailintus amerikiečius? 

Prieš ką Amerika dar nekariavo? (Karų sąrašas)

JAV nuolatinė atstovė prie JT Keli Kraft (Kelly Craft) išsiuntė laišką organizacijos Saugumo Tarybai, kuriame nurodė, kad Vašingtonas pasirengęs deryboms su Teheranu be išankstinių sąlygų, praneša “Reuters” su nuoroda į dokumentą.

Irano vyriausiasis lyderis Ali Chamenėjus, archyvinė nuotrauka

Laiške pažymima, kad derybų tikslas yra “užkirsti kelią tolesnei Irano režimo grėsmei tarptautinei taikai ir stabilumui”.

Anksčiau Pentagono vadovas Markas Esperis (Mark Esper) pareiškė, kad Iranas JAV karinėse bazėse Irake iš mažiausiai trijų pozicijų paleido 16 balistinių raketų, iš jų 12 pataikė į taikinį. Anot jo, 11 raketų rėžėsi į Ain al-Assad oro bazę, dar viena — į bazę Erbilyje, kur buvo apgadintas sraigtasparnis, palapinės ir automobilių stovėjimo aikštelės.

Raketų ataka buvo atsakas į sausio 3 dieną įvykdytą Irano islamo revoliucinės gvardijos Kudso pajėgų vado Kasemo Soleimanio nužudymą.

Anksčiau Iranas paskelbė, kad šalis turi 13 keršto Vašingtonui scenarijų.

JAV prezidentas Donaldas Trampas pabrėžė, kad amerikiečiai gali nusitaikyti į 52 priešo objektus.

Sausio 8-ąją IRGC paskelbė apie atsakomųjų operacijų dėl Soleimanio nužudymo pradžią: Teheranas paleido “žemė-žemė” raketas į Ein al-Assad bazę vakarų Irake ir į bazę Erbilyje, kur yra JAV kariuomenė.

Tai kiek šalių jau užpuolė Iranas ir kurias šalis planuoja pulti?

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!