Patiko? Pasidalinkite!

Pirmą kartą Šveicarija pateikė informaciją apie rusų sąskaitas pagal automatinio mokesčių duomenų mainų programą, rašoma Šveicarijos mokesčių tarnybos tinklalapyje. Rusijos mokesčių pareigūnai iš šveicarų gali gauti dešimtis tūkstančių sąskaitų.

Iš viso 2019 m. Šveicarija užsienio partneriams išsiųs informaciją apie du milijonus sąskaitų, kurių turtas iš viso sudaro 3 trilijonus dolerių, rašo „Hill Consulting“ verslo plėtros direktorius Sergejus Nesterenko skiltyje „Vedomosti“.

Nesterenko apskaičiavo, kad rusų dalis yra 5–10%. Jis kalba apie „kelias dešimtis tūkstančių sąskaitų“, kurių bendras turtas yra keli šimtai milijardų dolerių, jo manymu, dauguma šių sąskaitų Rusijos Federacijoje nėra deklaruojamos.

Kai FTS nustatys nedeklaruojamų sąskaitų savininkus, jie keletą metų turės mokėti mokesčius ir baudas. „Tuo pat metu Federalinės mokesčių tarnybos pozicija yra tokia, kad visos įplaukos į sąskaitą užsienyje yra laikomos neteisėtomis, jei jos nėra deklaruotos Rusijoje“, – primena Nesterenko.

Šveicarija, gegužę įtraukė Rusiją į automatinio finansinės informacijos mainų šalių sąrašą. Rusija automatiškai keičiasi duomenimis su 92 šalimis. 2019 m. kovo mėn. JK be paaiškinimų nutraukė mainus su Rusija.

Dabar FTS gali iš Britų gauti duomenis apie rusų turtą, gali, tik pateikus paraišką ir nurodžius konkretų asmenį. Viena iš sąlygų pradėti mainus su Šveicarija buvo duomenų saugumas Rusijoje.

Netrukus prieš mainų pradžią tapo žinoma apie didelį mokesčių duomenų nutekėjimą rusams – spalio 1 d. Britų kompartija paskelbė atradusi atviros prieigos duomenų bazes su 20 milijonų rusų duomenimis 2009–2016 m.

Rusija bloga Lietuva gera

Šveicarija paslėptų sąskaitų rojus. Turima informacijos, kad Šveicarijoje sąskaitas turi ir mūsų didieji politikai, tarp kurių ir Landsbegiai. Kada Lietuva sudarys abipusio bendradarbiavimo sutartį su Šveicarija ir atskleis ten laikomus Lietuvos politikų milijonus?

Parengta pagal thebell.io inf.


Patiko? Pasidalinkite!