Patiko? Pasidalinkite!

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėja Jovita Einikienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjos viešosios įstaigos „Ekspertai.eu“ skundo priėmimo klausimą, 2023 m. balandžio 4 d. sprendimu nutarė priimti pareiškėjos viešosios įstaigos „Ekspertai.eu“ skundą, pastarajai pašalinus skundo trūkumus, t.y. sumokėjus žyminį mokestį ir pateikus prašomą išrašą iš Registrų centro.

Minėtu skundu prašoma:
1) panaikinti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos 2022 m. gruodžio 23 d. sprendimą Nr. S-599;
2) įpareigoti Komisiją paneigti dezinformaciją ir paskelbti, kad Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto ir kitų Jungtinių Tautų sutartinių organų išvados ir kiti sprendimai yra teisiškai privalomi.

Teismas išsiuntė skundo nuorašą atsakovei, Rimanto Bagdzevičiaus vadovaujamai Lietuvos radijo ir televizijos komisijai ir įpareigojo per 14 kalendorinių dienų nuo skundo nuorašo gavimo dienos pateikti teismui atsiliepimą į skundą ir visą turimą medžiagą, susijusią su ginčijamo sprendimo priėmimu.

Ekspertai.eu primena, kad Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės vadovaujamo valstybinio transliuotojo laidoje laidoje „Panorama“ lapkričio 30 d. buvo paskelbta dezinformacija, kad neva JTŽTK ir kitų JT sutartinių organų išvados nėra privalomos Lietuvai nepaisant to, kad Lietuva pasirašė ir ratifikavo Pilietinių ir politinių teisių paktą bei jo papildomą protokolą.

Po minėtos dezinformacijos paskelbimo, ekspertai.eu kreipėsi į LRTK su prašymu paneigti dezinformaciją pagal Visuomenės informavimo įstatymo 19 str.

Tačiau R. Bagzevičius atsakė, kad tai nėra dezinformacija ir kad JTŽTK sprendimai nėra privalomi, juos nori vykdai, nori nevykdai, priklauso nuo nuotaikos.

Teismas informavo, kad bylą nagrinės teisėja Jovita Einikienė.

Ekspertai.eu primena, kad daugiau negu milijoninio biudžeto R. Bagdzevičiaus vadovaujama kontora labiausiai pagarsėjo tuo, kad darbo metu tiesiog nedirba:

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!