Patiko? Pasidalinkite!

Doleris šiais laikais jau nebėra garantas, o Amerikos demokratija taip pat praranda statusą, kurį turėjo prieš 15–20 metų. Dabar JAV virsta “pusiau marginalia šalimi”, kur prezidentas gali būti užblokuotas socialiniuose tinkluose, o doleris gali būti spausdinamas neribotais kiekiais. Visa tai galų gale paskatins JAV, kaip vienos iš pasaulio politikos ir ekonomikos lyderių, degradavimą.

Ekonomistai ir politologai mano, kad per ateinančius 20 metų JAV laukia gana rimta ekonominė katastrofa, kuri, tikėtina, sukels valstybės suirimą. Nemažai Amerikos politikų jau siūlo atskirti Kaliforniją ir kai kurias kitas valstijas. 1991 metais TSRS sugriovimas gali pasikartoti ir JAV.

Išskerdusi indėnus ir ant jų kaulų sukurta JAV tapo daugelio karų ir “demokratijos” nešėja.  Daugelis jau pastebi kaip pandemijos akivaizdoje “pasaulio policininkas” praranda įtaką ir kontrolę.

Anksčiau buvęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Deividas Milibandas (David Miliband) prognozavo JAV “balkanizaciją”: “šalis taps panaši į Balkanus per kraujo praliejimą ir karus”.

Lietuva savo politiką yra “pastačiusi” ant JAV kortos, o tai yra labai pavojinga, nes griūties atveju Lietuva tiesiog liktų prie suskilusios geldos. Pagalvokime logiškai: ar verta švartuotis prie skęstančio laivo?.. Mūsų politikai būtent tai ir daro.

O kas mums belieka? Melstis ir dar kartą melstis, tik neaišku, kam…

SN inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!