Patiko? Pasidalinkite!

Turkijos prezidentas R.T. Erdoganas trečiadienį paskelbė, kad pradėjo karinę operaciją šiaurės Sirijoje

NATO partnerės Prancūzija, Vokietija ir Jungtinė Karalystė smerkia Turkijos veiksmus ir ruošia bendrą deklaraciją, „kurioje labai aiškiai pasakoma, kad mes griežtai smerkiame“ Turkijos pradėtus karinius veiksmus prieš kurdų pajėgas šiaurės rytų Sirijoje.

“Mūsų tikslai yra sunaikinti teroristų koridorių, kurį jie bando sukurti prie mūsų pietinių sienų. <…> Operacija “Taikos šaltinis” neutralizuos terorizmo grėsmes Turkijai ir padės sukurti saugią zoną, palengvinančią Sirijos pabėgėlių grįžimą į savo namus. Mes išlaikysime teritorinį Sirijos vientisumą ir išlaisvinsime regiono žmones nuo teroristų gniaužtų”, — “Twitter” parašė Turkijos vadovas.

Anot Sirijos valstybinės televizijos, Turkijos armija pradėjo oro atakas prieš Ras al-Ain miestą, esantį Haseko provincijos šiaurės vakaruose, taip pat buvo užpultas miesto apylinkėse esantis al-Majrafa kaimas ir SDF pozicija al-Mashrafa ir Harbat al-Banat kaimuose. Pasak yelevizijos kanalą “Ikhbariya”, pastebimas padidėjęs pabėgelių iš Ras al Ain srautas.

JAV kurdus paliko ant “ledo”

Vašingtonas savo ruožtu atsisakė dalyvauti karinėje Ankaros operacijoje ir paskelbė apie kariuomenės išvedimą. Kaip pabrėžė “Sirijos demokratinių pajėgų” arabų-kurdų padalinių atstovai, JAV tokiu būdu pažeidė susitarimus su kurdų pajėgomis.

Turkija NATO narė

Dvi didžiausios NATO kariuomenės JAV ir Turkija tapo priešėmis. Po to kai JAV nepavyko 2016 metais nuversti Turkijos prezidento Erdogano, šis stojo į Rusijos pusę ir tapo JAV „skauduliu“. Nesenai nusipirko iš Rusijos raketų sistemas S-400.

Dėl Turkijos užsispyrimo pirkti iš Rusijos raketų sistemas S-400 JAV nebeleidžia turkų pilotams skraidyti Lockheed Martin F-35 naikintuvais. „Nenorime, kad F-35 atsidurtų pernelyg arti S-400, nes tokiu atveju gali būti atskleistos F-35 konstrukcijos detalės“, – paaiškino Jungtinių Valstijų gynybos sekretoriaus pavaduotoja Ellen Lord.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!