Patiko? Pasidalinkite!

Nemalonių įvykių išstūmimas iš atminties ir streso blokavimas sukelia rimtas lėtines ligas, sako kardiologė Anna Korenevič.

Mums dažnai patariama nesinervinti dėl smulkmenų. To laikydamiesi kenkiame savo kūnui. Jis išmoksta blokuoti nemalonius prisiminimus ir patirtą stresą.

“Žmogaus psichika taip sutvarkyta, kad tik maža dalis procesų vyksta sąmonės lygmenyje, – aiškina Korenevič – Mes įvardijame tik 10%, 90% yra pasąmonės lygmenyje”.

Kai kaupiasi “pamirštos” nuoskaudos, sutrinka autonominė nervų sistema.

“Ji reguliuoja kūną, širdies, kraujagyslių, visų vidaus organų darbą, – įspėja Korenevič. – Tai lemia lėtinių ligų vystymąsi.”

Kardiologė įsitikinusi, kad su tabletėmis su tuo susidoroti neįmanoma. Reikalinga psichoterapija. Gydytoja pastebi, kad mūsų organizmas taip pat netenka daug energijos, stengdamasis nemalonius prisiminimus išlaikyti pasąmonės gelmėse.

“Jei neprisimenate, tai nereiškia, kad jo nėra. Pasąmonės lygmenyje procesas tęsiasi. Kai tik įvyksta įvykis, jis vis tiek paveikia tave”, – pažymi gydytoja.

Korenevič pataria dirbti su užblokuotais įtempiais. Ji perspėja, kad nereikėtų pamiršti ir išstumti iš atminties nemalonių įvykių. Geriausias sprendimas – juos atpažinti ir išspręsti.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!