Patiko? Pasidalinkite!

Migracijos departamentas užfiksavo didžiausią Lietuvoje gyvenančių užsieniečių skaičių.
Departamento pranešime žiniasklaidoje informuojama, kad 2020 metų sausio 1-ąją Lietuvoje gyveno 78 081 užsienietis, kas sudaro 2,79 proc. bendro Lietuvos gyventojų skaičiaus.

Palyginti su praėjusių metų sausio 1-osios duomenimis, kai šalyje gyveno 58 021 užsienietis, 2020-ųjų metų pradžioje fiksuotas 34,6 proc. didesnis Lietuvoje gyvenančių užsieniečių skaičius. Be to palyginus su praėjusių metų pusmečiais, fiksuojama, kad antrąjį pusmetį užsieniečių šalyje gyveno daugiau negu pirmąjį.

Taip pat departamento specialistai tvirtina, kad didžiąją užsieniečių dalį sudarė trečiųjų šalių piliečiai, turintys leidimus laikinai ar nuolat gyventi Lietuvoje. Mažąją dalį sudaro Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, tokių Lietuvoje gyvena 9897 žmonės.

Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje sausio 1-osios duomenimis, turėjo 18 252 užsieniečiai, leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje — 49 932.

Nuolatinio gyventojo statusą įgijusių užsieniečių per metus padaugėjo per šimtą, o turinčiųjų laikiną leidimą gyventi — daugiau kaip 16 tūkstančių.

Praėjusiais metais į Lietuvą atvyko 40,1 tūkst. žmonių, iš jų 20,4 tūkst. — sugrįžę lietuviai. Dauguma atvykusiųjų buvo ukrainiečiai, baltarusiai ir rusai.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!