Patiko? Pasidalinkite!

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas mano, kad dėl sankcijų Rusijai, Kinija tapo nugalėtoja, Jungtinės Valstijos liko savarankiškos, o Europa pralaimėjo. Penktadienį kalbėdamas radijo stotyje „Kossuth“ Vengrijos vyriausybės vadovas taip pat sakė, kad sankcijos Rusijos Federacijai apskritai nepasiekė savo tikslo, nes nepadėjo išspręsti padėties Ukrainoje.

„Kinija laimi, Amerika nepralaimi, Europa kenčia“, – sakė V.Orbanas apie sankcijas, kurios sukėlė energijos krizę ES ir leido Kinijai gauti daugiau rusiškų žaliavų mažesnėmis kainomis. „Kinija buvo visiškai priklausomo nuo arabų dėl naftos, bet dabar ji gauna naftą iš Rusijos“, – pridūrė premjeras.

Kalbėdamas apie ekonominę situaciją Europoje, jis teigė, kad „Europos politika šovė sau ne į kojas, o į plaučius, todėl dūsta“ dėl energijos išteklių trūkumo. „Kai kuriose šalyse dujų nebus, o kai kuriose jų bus, bet jos bus labai brangios“, – perspėjo Orbanas. Vengrija, anot jo, priklauso pastarajai grupei, todėl vyriausybė trečiadienį paskelbė joje ekstremalią situaciją energetikos srityje, priimdama specialų veiksmų planą.

Premjeras sakė, kad šiam planui įgyvendinti buvo sukurta operatyvinė būstinė, kuriai vadovauja sekretoriato vadovas Gergey Guyash. Anksčiau Vengrijos valdžios institucijos paskelbė, kad ketina imtis tokių priemonių, kaip padidinti vidaus dujų gamybą, išplėsti dujų pirkimą užsienyje, apriboti dujų naudojimą lengvatinėmis kainomis, laikinai uždrausti eksportuoti tam tikrų rūšių energijos nešiklius, plėsti anglies gavybą“, taip pat pratęsti atominės elektrinės veiklą, pastatytos pagal sovietines technologijas ir naudoti rusišką branduolinį kurą. Vyriausybė tikisi, kad tai užtikrins stabilų energijos tiekimą Vengrijos šeimoms ir šalies ekonomikai priimtinomis kainomis.

Kossuth inf.


Patiko? Pasidalinkite!