Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos ir Baltarusijos prezidentai Vladimiras Putinas ir Aleksandras Lukašenka pasirašė sąjunginės valstybės integracijos dekretą.

„Matau, kad Putinas pasirašė, ir aš pasirašysiu”, — sakė Lukašenka internetu vykusiame Sąjunginės valstybės Aukščiausiosios tarybos posėdyje.

Dekretu patvirtintos visos 28 rugsėjį suderintos sąjungos programos, taip pat pagrindinės Sutarties dėl Sajunginės valstybės steigimo nuostatų įgyvendinimo kryptys 2021–2023 metams.

Kaip pabrėžė Putinas, dekreto dėl integracijos pasirašymas yra žingsnis į priekį, naudingas abiejų šalių gyventojams ir nesusijęs su vidaus politine situacija.

Be to, lyderiai priėmė migracijos politikos koncepciją ir patvirtino karinę doktriną. Kaip posėdžio metu pažymėjo Lukašenka, valstybės ketina stiprinti regioninę karių grupuotę, kuri jau dabar tarnauja kaip patikimas skydas.

Sąjunginės valstybei skirtos programos suponuoja valiutų sistemų integraciją, bendruosius netiesioginių mokesčių apmokestinimo principus, vieningą požiūrį į pensijų ir socialinės apsaugos klausimus, kovą su terorizmu, abipusę prieigą prie viešųjų pirkimų ir valstybės pirkimų. Be to, bendra taps makroekonominė politika, šalys integruos mokėjimo sistemas ir derins pinigų politiką, suformuos bendras naftos ir dujų rinkas ir kt.

1999 metų gruodžio 8 dieną Rusija ir Baltarusija pasirašė susitarimą dėl sąjunginės valstybės sukūrimo. Dokumento 20-mečio proga buvo sukurta darbo grupė sąjungos gairėms parengti. Tada Maskva ir Minskas jas pertvarkė į integracijos programas. Dauguma jų bus įgyvendinti iki 2025 metų, dalis — iki 2027 metų. Tiek Maskva, tiek Minskas ne kartą pabrėžė, kad sąjungos programose nėra politinių klausimų, susijusių su suvereniteto praradimu.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!