Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas suteikė lėktuvo „Airbus A321 Ural Airlines“ pilotams, skubiai nusileidusiems kukurūzų lauke be išskleistos važiuoklės Maskvos priemiestyje, Rusijos didvyrių vardą.

„Aš pasirašiau įsakymą dėl lėktuvo įgulos apdovanojimo, kuris, kaip jūs žinote, avariniu būdu nusileido Žukovskio oro uoste“, — RIA Novosti citavo Rusijos vadovą.

Putinas sakė, kad lėktuvo pilotui Damirui Jusupovui ir šturmanui Georgijui Murzinui suteikti Rusijos didvyrių vardai, o likusieji įgulos nariai apfovanoti Narsumo ordinu.

„Airbus A321 Ural Airlines“ skrido iš Maskvos į Simferopolį. Kilimo metu laineris susidūrė su žuvėdrų pulku. Paukščiai pateko į variklius, dėl ko sutriko jų darbas. Pilotai nusprendė skubiai nutupdyti lėktuvą kukurūzų lauke, Ramenskio rajone.

Lėktuve buvo 226 keleiviai, taip pat septyni įgulos nariai. Jie buvo evakuoti per pripučiamas rampas.

Damiras Jusupovas, lėktuvo Airbus A321 pilotas, avariniu būdu nutupdęs lėktuvą kukurūzų lauke, archyvinė nuotrauka
Lėktuvo pilotai

Žuvusiųjų nebuvo, sužeista daugiau kaip 70 žmonių. Lėktuvas nusileido su išjungtais varikliais ir nenuleista važiuokle.

Skrydžio palydovė Nadežda Veršinina pažymėjo, kad įgula elgėsi pagal instrukcijas, o keleiviai klausėsi komandų ir greitai evakavosi.

Anksčiau Rusijos transporto priežiūros federalinės tarnybos Visuomeninės tarybos Civilinės aviacijos komisijos pirmininkas Olegas Smirnovas pažymėjo, kad lėktuvo vadas priėmė teisingą sprendimą — nutupdyti lėktuvą į kukurūzų lauką neišskleidus važiuoklių. Anot jo, dėl to buvo mažiau mechaninių orlaivio konstrukcijų pažeidimų ir tai užkirto kelią galimam gaisrui.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!