Patiko? Pasidalinkite!

Vladimiras Putinas pareiškė, kad ne tik „urviniai rusofobai“, bet ir agresyvūs nacionalistai skelbia karą rusų kalbai, o keliose šalyse tai netgi tapo valstybės politika

Rusijos prezidentas pažymėjo, kad tose šalyse, su kuriomis Rusija plėtoja ekonominį bendradarbiavimą, padidėja susidomėjimas rusų kalba, – pranešė RIA Novosti.

„Taip, tam tikra prasme tai yra jėga, minkštoji galia. Manau, kad to visiškai pakanka“, – V. Putinas sakė per Rusų kalbos tarybos posėdį.

Žemaičių kalba Lietuvoje taip pat naikinama

Lietuvoje Žemaitijos regione mokyklose vaikų nemoko Žemaičių rašto, kalbos, kultūros, papročių ir tradicijų. Nors žemaičiai buvo atskirai krikštijami, LDK pavadinime minima kaip atskira Tauta, tačiau Lietuviai nei kiek nesistengia išsaugoti ir puoselėti garbingos ir didingos broliškos Žemaičių tautos pasaulėžiūros.

Pilnas pavadinimas pagal Lietuvos statutą (XVI a.) – Didžioji Lietuvos, Rusijos ir Žemaitijos kunigaikštystė (rusėn. Великое князство Литовское, Руское, Жомойтское и иных).

Ne gana to, Lietuvoje yra skleidžiamas melas, kad žemaičių kalba, tai ta pati lietuvių kalba ir tėra viso labo lietuvių kalbos tarmė.

Linas Naujelis

 

 

 

 

 


Patiko? Pasidalinkite!