Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos vadovas atsiuntė Lietuvos prezidentui sveikinimo raštą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atsiuntė Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai sveikinimą tapus Lietuvos prezidentu, skelbia Rusijos ambasados Lietuvoje spaudos tarnyba.

“Gerbiamas pone Nausėda, priimkite sveikinimus pradėjus eiti Lietuvos Respublikos prezidento pareigas. Linkiu Jums sėkmės, taip pat sveikatos ir gerovės. Su pagarba, Vladimiras Putinas”, — rašoma sveikinime.

Penktadienį iškilmingame Lietuvos Seimo posėdyje įvyko Nausėdos inauguracija. Naujasis vadovas prisiekė tautai, pažadėjo išlikti ištikimas valstybei ir Konstitucijai, gerbti ir vykdyti įstatymus, taip pat apsaugoti Lietuvos žemių vientisumą.

Prisiekęs Nausėda paskelbė, kad planuoja išlaikyti euroatlantinę Lietuvos integraciją ir glaudžius santykius su ES ir JAV. Be to, jis pažymėjo, kad reikia plėtoti santykius su kaimyninėmis šalimis — Lenkija, Latvija ir Estija.

Pirmojoje spaudos konferencijoje po rinkimų Lietuvos prezidentas Nausėda pareiškė, kad Vilniaus požiūris į Maskvą nepasikeis. Pasak jo, antraip “Lietuva parodys, kad ji išduoda savo partnerius Ukrainoje”.

Nausėda dar turi galimybę normalizuoti santykius su Rusijos Federacija, nes jis nepasisako taip garsiai apie Rusiją, kaip tai darė Grybauskaitė. Tačiau, anot jo, Nausėda nėra prorusiškas politikas, o skandinavų verslas, kuris jį remia, nėra suinteresuotas gerinti Rusijos ir Lietuvos santykius.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!