Patiko? Pasidalinkite!

Jono Biliūno kūryboje svarbiausia ne pats įvykis, o jausmai, kuriuos jis sužadina. Meistriška forma ir humanistinėmis idėjomis pasižymi apsakymas “Brisiaus galas”. Šį kūrinį J. Biliūnas rašė paskutiniaisiais savo gyvenimo metais, tad nenuostabu, jog jame stiprus mirties motyvas.

Apsakymas prasideda siauru aplinkos aprašymu, pristatant pagrindinį veikėją – Brisių. Jis apibūdinamas autoriaus žodžiais – senas, žilas, apžabalęs. Mato Brisius “kaip per dūmus”. Dūmai – pilki, o pilka spalva reiškia menkumą, senatvę, vienatvę. Šuo jaučiasi nereikalingas, tačiau iš paskutiniųjų stengiasi būti naudingu. Dažnai be reikalo loja, o susigėdęs mėgina atsiprašyti ir slepiasi. Namiškiai veja Brisių iš trobos, šaukia ant jo.

Panašiai būtų galima apibūdinti ir dabartinius rusofobus, kurie, nujausdami galą, iš paskutiniųjų bando būti naudingais ir be jokio tikslo loja. Jų lojimas yra tuščias, beprasmis. Kai kurie loja pagal televizoriaus komandas, o kai kurie tiesiog įprato loti, kad būtų matomi.

Vienintelis skirtumas tarp rusofobų ir aprašyto personažo Brisiaus yra tas, kad šie nesusigėsta ir nebando atsiprašyti. Keista, kad Brisius turi tokias galias kaip supratingumą ir kaltės jausmą, o rusofobai to neturi.

Kodėl šunys loja? Šuo yra gyvas organizmas, kuris turi loti ir net privalo loti, nes tokia yra jo prigimtis ir natūrali reakcija į aplinką. Jei šuniui aplinka neaiški ar yra objektų, kurie jam kelia nerimą, paniką, jis būtinai los. Paprastai vienam šuniui pradėjus loti, netrukus prisijungia ir kiti.

Galas artėja pagrindiniams pasaulio valdytojams (rusofobų šeimininkams), kurie sparčiai praranda galias. Keičiasi planetos valdymas, keičiasi pasaulėžiūros formavimas. Nuo šiol ji bus kitokia, todėl rusofobai, paskendę nežinioje, vis dažniau suloja. Baimė, nežinia, kas bus, kokia laukia ateitis, ir apskritai, ar jie jos sulauks… tokios mintys kamuoja dabartinius rusofobus.

Rusofobas taip pat viską mato kaip per pilkus dūmus, kurie aptemdo jo protelio likučius. Rusofobų daug, nes juo būti nėra sunku – tiesiog reikia eiti ten, kur didesnės bandos ir daryti taip, kaip visi daro. Kitaip sakant, tam nereikia proto: tiesiog tampi banduomenės dalimi ir kartoji per televizorių parodytas komandas.

Man asmeniškai jų gaila. Jie yra mūsų Lietuvos dalis. Ne visiems duota suprasti ir analitiškai mąstyti. Per amžius didžiąją dalį visuomenės sudarė lengvai manipuliuojamos bandos… Tiesiog tokia žmonijos prigimtis.

P.S. Mielai kviečiu nekenčiančius Rusijos, Baltarusijos ir apskritai slavų tautų, diskusijai – suteiksiu Jums šansą įrodyti savo tiesas. Be jokių iškarpymų ir montavimų, Jums patogiu laiku ir patogioje vietoje. Siūlymai išvažiuoti iš Lietuvos nedomina, taip pat nedomina bybi* čiulpimai, ką kažkodėl dažniausiai siūlo nepatenkinti rusofobai.

Vaidas Žemaitis Lekstutis


Patiko? Pasidalinkite!