Patiko? Pasidalinkite!

Mamos žino, kaip sunku maitinti mažą vaiką, tenka griebtis įvairiausių gudrybių. Neretai vaikams paleidžiami filmukai ar įjungiamas televizorius: mažasis žiūri į ekraną ir visiškai nepastebi, ką jam krauna į burną. Visgi reikėtų susimąstyti apie tai, ar saugu maitinti vaikus priešais televizorių ir kokios gali būti tokio maitinimo pasekmės.

Tyrimai rodo, kad vaiko maitinimas prie įjungto televizoriaus veda į vaiko nutukimą. Žiūrėdamas TV programą, mažasis gali suvalgyti žymiai daugiau negu reikia, kadangi smegenys užimti ne valgymu ir nebesiunčia sotumo signalų.

Įjungdami televizorių, mes suformuojame vaikui asociaciją „filmukas-maistas“. Gausis taip, kad vaikas valgys tik žiūrėdamas TV. O kai pamatys filmuką – užsimanys valgyti. Tokie užkandžiavimai vis dažnės, kadangi ką jau ką, o filmukus vaikai tikrai mėgsta.

Įjungti televizorių – pats paprasčiausias ir veiksmingiausias metodas. Tačiau šitokiu būdu jūs paprasčiausiai išsisukinėjate nuo vaikui taip reikalingo bendravimo. Įjungiate TV, kadangi nesugebate susitvarkyti su vaiku ir dėl to netobulėjate kaip mama, nemokate rasti su mažuoju bendros kalbos.

Televizorius apskritai pakankamai kenksmingas daiktas mažyliui. Žiūrėdamas filmukus, jis sėdi praktiškai nejudėdamas, elgiasi labai pasyviai. Vaikams netgi nereikia sekti vaizdų ekrane, kadangi šie labai greitai keičiasi. Dėl to visos aktyvaus pasaulio pažinimo funkcijos tuo momentu atsijungia. Vaikas užaugs pasyvus, niekuo nesidomintis, tačiau labai daug valgantis priešais televizorių.

seimairnamai.eu


Patiko? Pasidalinkite!