Patiko? Pasidalinkite!

Vasario 15 d., šeštadienį, Mažeikiuose iškilmingai bus atidarytas atstatytas geležinkelio ruožas Mažeikiai–Rengė!!!

Tądien, nuo 6.00 iki 12.00 val., bus uždaryta automobilių stovėjimo aikštelė Laisvės gatvėje, prie prekybos centro „Topo centras“.

Gyventojų prašoma automobilius tuo laiku palikti artimiausioje stovėjimo aikštelėje arba automobilių stovėjimo vietose, – praneša Mažeikių rajono savivaldybė.

Šeštadienį atstatytu geležinkelio ruožu iš Mažeikių Lietuvoje į Rengę Latvijoje riedės pirmasis krovininis traukinys.

„Lietuvos geležinkeliai“ juo gabens Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklos „ORLEN Lietuva“ krovinį, praneša bendrovė.

Šis ruožas didžiausią naudą suteiks Lenkijos naftos koncerno „PKN ORLEN” valdomai naftos perdirbimo produktų gamyklai Mažeikiuose. Šiuo ruožu naftos produktais užpildytos cisternos geležinkeliu į Latviją keliaus gerokai trumpesniu atstumu, nei keliauja šiandien.

„Mes atkūrėme gerus santykius su partneriais Lietuvoje ir tai leido efektyviau vykdyti veiklą šiame regione. Mūsų verslas bus sėkmingesnis, o tai reiškia papildomas pajamas tiek mums, tiek į Lietuvos valstybės biudžetą. Džiaugiamės atstatytais geležinkelio bėgiais, kurių nebuvo net dešimt metų”, – sako „PKN ORLEN” generalinis direktorius Daniel Obajtek ir priduria, jog Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamykla yra energetinio saugumo garantas regione.Daniel Obajtek ir priduria, jog Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamykla yra energetinio saugumo garantas regione.

Vykdant darbus ruože buvo paklota 19,081 km geležinkelio, taip pat atstatyti ar suremontuoti kiti kelio statiniai – 5 pervažos, 5 tiltai, 3 pralaidos, išvalyti vandens nuvedimo grioviai, atstatyta eismo valdymo sistemų ir susijusių ryšių sistema. Atstatytu ruožu jau važiuoja pirmieji bandomieji traukiniai, o reguliarus prekinių traukinių eismas bus atnaujintas 2020-ųjų pradžioje.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!