Patiko? Pasidalinkite!

Į Lietuvą atvyko sunkioji šarvuotoji JAV armijos technika. Netoli sienos su Baltarusija dislokuoti „Abrams“ tankai, šarvuočiai ir keli šimtai Amerikos karių. Faktų, kad Rusija planuoja pulti Lietuvą nėra. Faktų, kad Lietuvai egzistuoja grėsmė iš kitų šalių taip pat nėra.

Kyla klausimas, kam visa tai?

Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis nuramino Baltarusiją: amerikiečių „Abrams“ tankai prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos nekelia grėsmės Baltarusijos Respublikai. „Todėl galiu patikinti, kad bent jau iš vakarų pusės karinių ar kitokių grėsmių Baltarusijos suverenitetui nėra. Iki pavasario Lietuvoje dislokuojamas bataliono dydžio vienetas negali kelti jokios grėsmės Baltarusijos saugumui, todėl išties tikimės, kad Baltarusijos reakcija bus adekvati“, — sakė Karoblis ir pridūrė, kad „NATO pajėgų, įskaitant JAV, rotacija Baltijos regione yra įprasta praktika, ypač po 2014 metų“.

Vakarietiškos propagandos dėka žmonės tiki

Taigi, ramiai miegokite, kaimynai baltarusiai, mūsų (NATO) tankai atgabenti prie jūsų sienos jūsų pačių saugumui. Kai Rusija panorės jus okupuoti, mes nedelsdami ateisime jums į pagalbą. Sakote, ji (Rusija) nesiruošia okupuoti Baltarusijos? Tai jūs tiesiog jos nepažįstate! Juk ji miega ir mato, kaip per porą dienų tankais važiuos per taikią Baltarusijos žemę, o paskui Suvalkų koridoriumi susisieks su Kaliningrado sritimi. Ir tokiu būdu atskirs Baltijos šalis nuo kontinentinės Europos.

Verta prisiminti, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė per oficialų vizitą Baltuosiuose rūmuose 2018 metų pavasarį jau atvirai paragino JAV dislokuoti Lietuvoje ne tik JAV kariuomenės kontingentą, bet ir priešraketinės gynybos elementus. Taigi, Pabradėje esanti karinė bazė jau keletą metų de facto yra amerikiečių karinė bazė, aprūpinta sunkiasvoriais šarvuočiais. O vidutinio nuotolio raketų pasirodymas pasienyje su Baltarusija ir Rusija — artimiausia perspektyva.

Išmintingi Lietuvos politikai dreba iš baimės, kad netoli Lietuvos ir Baltarusijos sienos, 50 kilometrų atstumu nuo Vilniaus, Minskas stato Astravo AE. Branduolinę elektrinę stato „Rosatom“, atsižvelgdama į naujausius pokyčius saugumo srityje bei turėdama omenyje Černobylio tragediją. Bet Lietuva dėl tam tikrų priežasčių tikra, kad vieną dieną Astravo AE tikrai sprogs ir sugriaus Lietuvos sostinę.

Alytaus gaisras parodė, kad dujokaukių, net gaisrininkams trūksta, o kas būtų jei sprogtų „Independencas“?

O kaip tuomet turėtų reaguoti Baltarusija, Kaliningrado sritis? Plius tarptautinis NATO batalionas su tankais ir ginklais jau dislokuotas 15 kilometrų atstumu nuo sienos? O 2020 metų pavasarį šiose vietose vyks didžiausios per pastarąjį amžiaus ketvirtį Šiaurės Atlanto aljanso pratybos. Ar tai geros kaimynystės demonstracija?

Logiška, kad Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nurodė savo kariškiams sukurti atsakomųjų priemonių planą. Kokios jos bus? Dar nepranešama. Kaip žinote, strategiškai svarbius objektus, tarp jų ir atomines elektrines, visada saugo oro gynybos pajėgos.

Dėka Grybauskaitės, Nausėdos ir kitų Lietuvos politikų, turėsime į Lietuva Rusijos ir Baltarusijos nukreiptas raketas

Baltarusijoje kol kas nėra S-300 ir S-400. Tačiau artimiausiu metu jie gali pasirodyti. Kaip atsakas į NATO „Abrams“ ir haubicas. Ir tada lietuvių baimę dėl saugios, kaip tvirtina TATENA, Astravo AE pakeis košmaras prieš naujausias Rusijos raketų sistemas, kurios pasienyje gali pasirodyti per kelias valandas. Ir jų diapazonas yra daug didesnis nei Lietuvos teritorijos ilgis iš pietų į šiaurę ir iš rytų į vakarus. Jau neminint Lietuvos sostinės, esančios vos 30–40 kilometrų atstumu nuo Baltarusijos sienos.

Taigi, ar dabar suprantate, kad ginklai greitu laiku bus užtaisyti ir nutaikyti vieni į kitus? Kuris pirmas šaus? Mums to reikia? Ne. Baltarusijai to reikia? Ne. Rusijai to reikia? Ne. Tai kam viso to reikia? Lietuvą išnaudos kaip karinę aikštelę, o konflikto metu iš Lietuvių būtų gaminamas faršas… Iki šitos mėsmalės, mus skiria viena maža provokacija.

Bepročiai. Kito žodžio nerandu.

Parengė Antanas Paulauskas

 


Patiko? Pasidalinkite!