Patiko? Pasidalinkite!

Berlynas turi suteikti piliečiams stabilų energijos resursų tiekimą, pažymėjo Ronaldas Pofala

Dujotiekis „Nord Stream-2” reikalingas tiek Europai, tiek Vokietijai, todėl ES valdžia negalės jo sustabdyti, pareiškė forumo „Peterburgo dialogas” Vokietijos koordinavimo komiteto vadovas, buvęs Vokietijos kanclerio žinybos ministras Ronaldas Pofala (Ronald Pofalla) interviu „Deutschlandfunk„.

Kaip priminė buvęs politikas, Europai reikia ekologiškai švaraus kuro, nes ji planuoja atsisakyti anglies iki 2038 metų, ir būtent toks kuras yra dujos, kurios bus tiekiamos į Vokietiją po dujotiekio paleidimo.”Artimiausioje ateityje mums reikės papildomų dujų kiekių, ir mes galėsime garantuoti Vokietijos visuomenei jų tiekimą, kad tai būtų ekologiškai ir ekonomiškai priimtina, tik „Nord Stream-2″ sąskaita”, — cituoja RIA Novosti Pofalos žodžius.

Buvusio ministro teigimu, nepaisant kai kurių Europos šalių noro trukdyti įgyvendinti projektą „Nord Stream-2”, jų planai nebus realizuoti, viskas, ką jie pasieks, — yra tik nedidelis sąnaudų projekto statybai padidėjimas.

Dujotiekis nord stream 2.PNG

Kai kurios valstybės griežtai priešinasi „Nord Stream-2” statybai, kaltindamos Rusiją projekto „politiniu slaptu motyvu”. Visų pirma, prieš jį pasisako Ukraina, kuri bijo prarasti Rusijos dujų tranzitą, nes tai sukels rimtą smūgį jos ir be to nestabiliai ekonomikai, ir JAV, kurios yra suinteresuotos tiekti Europai savo brangias gamtines dujas.

Kaip pabrėžia daugelis ekspertų, šių šalių valdžios akivaizdžiai pastebimas noras užkirsti kelią dujotiekio, kuris gali trukdyti jų pačių ekonominiams interesams, paleidimą.Liepos 1 dienos duomenimis, Rusijos kompanija „Gazprom” nutiesė jau 1,5 tūkstančio kilometrų dujotiekio — tai yra daugiau nei 61 procentas nuo bendro ilgio.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!