Patiko? Pasidalinkite!

Pasak NASA vadovo Džimo Braidenstaino, sugrįžti į Mėnulį ir nusileisti Marse neleido nepakankamas finansavimas

NASA vadovas Džimas Braidenstainas interviu CBS papasakojo, kodėl Jungtinės Valstijos sustabdė Mėnulio programą.Braidenstainas pareiškė, kad tai susiję su politinėmis rizikomis, turėdamas omenyje nepakankamą finansavimą.Jis pridūrė, kad jei to nebūtų, amerikiečiai jau būtų ne tik Mėnulyje, bet ir Marse.

Braidenstainas papasakojo, kad 1990-aisiais ir 2000 metų pradžioje NASA bandė sugrįžti į Mėnulį ir nusileisti ant Raudonosios planetos, tačiau abiem programoms reikėjo pernelyg ilgo pasirengimo ir didelių išlaidų.Jis taip pat pažymėjo, kad dėl tos pačios priežasties išsilaipinimas Marse, numatytas 2024 metais, įvykti negali.

Neseniai Donaldo Trampo administracija liepė paspartinti Mėnulio programos įgyvendinimą ir per ateinančius penkerius metus išsiųsti žmogų į Žemės palydovą.

Atnaujinta koncepcija buvo pavadinta „Artemidė” Mėnulio deivės garbei. Pasak mitų, Artemidė taip pat buvo Apolono sesuo dvynė. Jo vardą turėjo ankstesnė Amerikos Mėnulio programa, kurios metu 1969 metais Žemės palydove išsilaipino žmonės.

CBS inf.


Patiko? Pasidalinkite!