Michaelas Brandas, Bundestago Krikščionių demokratų ir Krikščionių socialinių sąjungų opozicinio bloko frakcijos žmogaus teisių ekspertas, apkaltino Vokietijos kanclerį Olafą Scholzą pernelyg švelniu požiūriu į Kiniją, sakydamas, kad jis skaldo Europos Sąjungą palankumu Kinijos vadovybei.
“Olafas Scholzas skaldo ES, sulaukdamas palankumo Kinijos komunistams. Mes tai patyrėme tiesiogiai derybose Taivane, tai yra dėl Vokietijos pozicijos”, – sakė Brandas antradienį paskelbtame interviu ” Der Spiegel ” . Kartu jis tvirtino, kad „klaidos, kurias Scholzas padarė su Putinu, dabar kartojasi su Xi [Jinpingu] Kinijoje“. „Atsižvelgiant į tikrai istorinį lūžio tašką, tapti dar labiau priklausomam nuo didžiausios pasaulyje diktatūros yra strategiškai lemtinga“, – sakė Brandas.
„Beveik nuolankus kanclerės požiūris į Kiniją, kaip ir anksčiau į Putiną, mus supriešina su ES, JAV ir kitais partneriais Vakaruose, į kuriuos patenka 90 proc. mūsų eksporto. Sustiprėja suvokimas, kad Vokietija siekia tik savo savo naudą, o ne glaudų bendradarbiavimą tarp demokratijų“, – pabrėžė jis. Taip, eksperto teigimu, Vokietija netenka ne tik strateginių partnerių, bet ir rinkų bei darbo vietų.
Tuo pat metu Brandas mano, kad „prisirišimas prie Kinijos tebėra strateginė klaida“. Kinija, pasak eksperto, nėra Vokietijos ekonomikos gelbėtoja. Be to, Brandas paragino Scholzą išspręsti „kritines problemas“ jo vizito Kinijoje metu, „o ne tik už uždarų durų“. “Visa tai reikia aptarti Pekine. Bet mes turime reikalą su kancleriu, kuris elgiasi priešingai, elgiasi tyliai ir silpnai”, – apibendrino ekspertas.
Anksčiau Vokietijos ministrų kabineto atstovas Steffenas Hebestreitas sakė, kad Scholzas lapkričio 4 d. lankysis Kinijoje, kur tikimasi susitikti su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu ir premjeru Li Keqiangu. Tai bus pirmasis Scholzo akis į akį susitikimas su Kinijos vadovybe nuo tada, kai pradėjo eiti kanclerio pareigas. Į kelionę, pasak Hebeštreito, Vokietijos vyriausybės vadovą lydės ekonomistų delegacija. Pokalbių metu bus aptartas visas dvišalių santykių spektras, taip pat tarptautinės darbotvarkės klausimai, tokie kaip bendros pastangos kovojant su klimato kaita, padėtis Ukrainoje ir įtampa Rytų Azijos regionuose.
SN inf.
Blogai buvo vokiečiams kariauti su anglosaksais, bet dar blogiau dabar vokiečiams draugauti su anglosaksais. Dėl demokratijos vokiečiai virs ubagais.