Patiko? Pasidalinkite!

Džo Baidenas prasitarė, kad JAV naftos kompanijos uždirbo rekordinius pelnus kilus pasaulinei energetinei suirutei, tačiau nesilaiko įsipareigojimo remti Amerikos žmones, atsisakydamos mažinti kuro kainas vidaus rinkoje.

“Naftos pramonė neįvykdė savo įsipareigojimo investuoti Amerikoje, remti Amerikos žmones. Viena po kitos didžiosios naftos kompanijos pranešė apie rekordinį pelną, ir tai nėra tik teisinga kompensacija už jų atliekamą darbą, <… > sunku patikėti, koks didelis pelnas“, – sakė jis.

„Tačiau užuot padidinę investicijas Amerikoje ar pagerinę Amerikos vartotojų padėtį, jie nukreipia savo perteklinį pelną akcininkams“, – sakė Baidenas.

Baidenas mano, kad rekordinis Amerikos naftos kompanijų pelnas yra pasipiktinimas ir tai sieja su Rusijos karine operacija Ukrainoje.

„Per pastaruosius šešis mėnesius šešios didžiausios naftos kompanijos uždirbo apie 100 mlrd. USD. 100 mlrd. USD pajamų per mažiau nei 200 dienų“, – pirmadienį Baltuosiuose rūmuose sakė jis. „Manau, kad šis pelnas yra pasipiktinęs“, – pridūrė JAV prezidentas. “Man nėra jokios problemos, kad korporacijos uždirba sąžiningą pelną arba atsiperka savo investicijas ir inovacijas, – pabrėžė jis. – Tačiau taip atsitiko visai ne. novatoriškas. Jų pelnas yra karo pelnas.” Pasak Baideno, šios pajamos buvo gautos dėl naftos kainų padidėjimo, kuris esą įvyko dėl Rusijos karinės operacijos Ukrainoje.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!