Patiko? Pasidalinkite!

Tai ne Šiaurės Korėja, tai Lietuva. Biudžetinė įstaiga, Vadovybės apsaugos departamentas persekioja žiniasklaidos priemones, jų savininkams skambina tiesiogiai ir nurodinėja, kuri informacija jų manymu yra netinkama

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „vadovybės apsaugos departamentas“
vad.lt Foto.

Netikite!? Mes taip pat netikėjome kolegos Lauryno Ragelskio pasakojimu, nes manėme, kad Laurynas Ragelskis galimai suklydo, arba kažką ne taip suprato. Pasirodo, kad ne – Laurynas buvo visiškai teisus, jam skambino iš Vadovybės apsaugos departamento ir pareiškė, kad jo valdomame tinklapyje 3min.lt yra netinkamas paveikslėlis, kuriame pavaizduotas prezidentas Gitanas Nausėda.

Telefono garso įrašas: Vadovybės apsaugos departamento skambutis Laurynui Ragelskiui

Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymas:

9 straipsnis. Teisė viešai kritikuoti valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų ir pareigūnų veiklą Kiekvienas asmuo turi teisę viešai kritikuoti valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, taip pat pareigūnų veiklą. Lietuvos Respublikoje draudžiama persekioti už kritiką.”

Ką apie teisingumą sako Gitanas Nausėda

Lietuvių pasitikėjimas teismais pasiekė 20 metų rekordines aukštumas, tačiau vis dar 41 proc. gyventojų nepasitiki teismais. Turime eiti Vakarų šalyse pasiteisinusiu atvirumo ir skaidrumo keliu.

Kokią veiklą deklaruoja Vadovybės apsaugos departamentas

Vadovybės apsaugos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos vykdo šių objektų vaizdo stebėjimą:

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija (S. Daukanto g. 3, Vilnius); Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija (Gedimino pr. 11, Vilnius); Lietuvos Respublikos Seimo rūmai (Gedimino pr. 73, Vilnius); Vadovybės apsaugos departamento prie VRM administracinis pastatas (Pamėnkalnio g. 21/4, Vilnius); Vadovybės apsaugos departamento prie VRM autoūkio teritorija (Utenos g. 36a, Vilnius); Turniškių saugomų rezidencijų kompleksas (Turniškių g. 23, Vilnius); Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos autoūkio teritorija (Žalgirio g. 131, Vilnius); Saugoma teritorija (Traidenio g. 34, Vilnius).

Departamento misija – gerbiant žmogaus teises ir laisves saugoti valstybės vadovus ir oficialius Lietuvos Respublikos svečius.

Kažin, ar Vadovybės apsaugos departamentas skambinėja “Delfiui”, “LRT”, “15min.lt” ir jiems nurodinėja, kokia informacija apie šalies vadovus yra nepriimtina?

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!